Strona głównaSportSzymon Marciniak przejdzie do historii. Nigdy żaden sędzia tego nie dokonał

Szymon Marciniak przejdzie do historii. Nigdy żaden sędzia tego nie dokonał

Wielki, historyczny sukces Szymona Marciniaka. Arbiter z Płocka zaledwie w grudniu sędziował finał reprezentacyjnych mistrzostw świata FIFA, a już w czerwcu poprowadzi finał Ligi Mistrzów.

Marciniak jest pierwszym arbitrem w historii piłki, który w jednym sezonie poprowadził zarówno finał MŚ, jak i decydujący o tytule mecz najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych na świecie – zatem Ligi Mistrzów UEFA.

Polak ciężko pracował na swoją renomę przez kilkanaście lat. Jest profesjonalistą w pełnym tego słowa znaczeniu, nie daje wejść sobie na głowę nawet największym gwiazdom światowego futbolu, a co więcej – utrzymuje większą tężyznę fizyczną, niż niejeden profesjonalny piłkarz.

Nasz sędzia to ulubieniec Pierluigiego Colliny. Włoch, który jest jednym z najbardziej legendarnych sędziów międzynarodowych, dziś ma decydujący głos w UEFA w kwestii obsady sędziowskiej poszczególnych meczów.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Spotkanie finałowe, w którym Manchester City zmierzy się z Interem Mediolan, odbędzie się 10 czerwca o godz. 21:00 na Ataturk Olympic Stadium w Stambule.

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy