Szymon Marciniak przejdzie do historii. Nigdy żaden sędzia tego nie dokonał

Wielki, historyczny sukces Szymona Marciniaka. Arbiter z Płocka zaledwie w grudniu sędziował finał reprezentacyjnych mistrzostw świata FIFA, a już w czerwcu poprowadzi finał Ligi Mistrzów.

Marciniak jest pierwszym arbitrem w historii piłki, który w jednym sezonie poprowadził zarówno finał MŚ, jak i decydujący o tytule mecz najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych na świecie – zatem Ligi Mistrzów UEFA.

NIE PRZEGAP!

Brak postów do wyświetlenia

Polak ciężko pracował na swoją renomę przez kilkanaście lat. Jest profesjonalistą w pełnym tego słowa znaczeniu, nie daje wejść sobie na głowę nawet największym gwiazdom światowego futbolu, a co więcej – utrzymuje większą tężyznę fizyczną, niż niejeden profesjonalny piłkarz.

Nasz sędzia to ulubieniec Pierluigiego Colliny. Włoch, który jest jednym z najbardziej legendarnych sędziów międzynarodowych, dziś ma decydujący głos w UEFA w kwestii obsady sędziowskiej poszczególnych meczów.

Spotkanie finałowe, w którym Manchester City zmierzy się z Interem Mediolan, odbędzie się 10 czerwca o godz. 21:00 na Ataturk Olympic Stadium w Stambule.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły