To trzeba zobaczyć. Ten gol Lewandowskiego dla Barcelony przejdzie do historii

POPULARNE DZIŚ

Pewnie wszyscy, lub też znakomita większość osób czytających ten tekst, widziała już niesamowitą bramkę Roberta Lewandowskiego strzeloną dla Barcelony w niedzielnym meczu La Liga przeciwko Realowi Valladolid. Z kronikarskiego obowiązku musimy ją jednak opublikować również u nas.

Jeszcze kilkanaście dni temu były obawy o to, jak „Lewy” wkomponuje się w zespół Xaviego Hernandeza. Walczył o transfer do FC Barcelony z Bayernu Monachium bardzo długo.

W końcu się udało. Pozostawało tylko pytanie, czy nie zawiedzie. Początkowo – w sparingach – specjalnie nie błyszczał. Przede wszystkim nie trafiał do siatki, co mogło niepokoić zarówno fanów Roberta z Polski, jak i kibiców w Katalonii.

Robert Lewandowski i niesamowity gol w meczu z Valladolid

Nadeszły jednak rozgrywki ligi hiszpańskiej. I Robert Lewandowski odpalił. We wczorajszym spotkaniu z Valladolid zdobył dwie bramki i dołożył asystę. Trafienie Polaka na 3-0 zachwyciło piłkarski świat. Nasuwa się pytanie: jak on to zrobił?!

W sytuacji, w której większość piłkarzy szukałaby dryblingu lub zwyczajnego uderzenia na siłę w stylu „a nuż się uda” – Lewandowski… po prostu zaprzeczył prawom fizyki. Jeżeli utrzyma obecną dyspozycję, na przestrzeni sezonu może stać się jedną z największych gwiazd w historii FC Barcelony. Trzymamy kciuki.

Najnowsze artykuły

0
Skomentuj ten artykułx
()
x