Tomasz Lis o PiS: ludzie o peryferyjnej, prowincjonalnej mentalności

Tomasz Lis o PiS nie wypowiada się pozytywnie. Prawie nigdy. Zdarzają się bardzo, ale to bardzo nieliczne wyjątki. Wyłącznie wtedy, gdy rząd zrobi coś, czego w żaden sposób nie da się skrytykować. Ale ogółem: w 99 przypadkach na 100, Lis jest na „nie”.

Bo naczelny „Newsweeka” po prostu nie lubi PiS. Gardzi politykami tej opcji, często ich cechami fizycznymi. Wiele wskazuje na to, że podobne podejście ma do ludzi, którzy na Prawo i Sprawiedliwość głosują. 

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Dziś – a jakże – na Twitterze, Tomasz Lis przypomniał obiegowe cytaty z Jarosława Kaczyńskiego oraz Elżbiety Witek. Cytaty, które zwolennikom PiS-u raczej przypadły do gustu. I z którymi raczej większość elektoratu partii rządzącej się zgodziła. 

Przeciętny wyborca PiS jest „wsobny”? Tomasz Lis znów atakuje

Mimo wszystko, Lis pisze: – „Nie będą nam tu w obcych językach”, „to nie jest Unia Europejska”. Ludzie o peryferyjnej, wsobnej i prowincjonalnej mentalności, przenieśli Polskę w kilka lat na wschodnie peryferia Unii i zachodniej cywilizacji”.

„Wsobny” oznacza, że ktoś jest skupiony na sobie, nierozerwalnie z czymś związany. Czujemy się w obowiązku to Czytelnikom wyjaśnić, bo – wstyd się przyznać – sami nie znaliśmy tego – jakże wyszukanego – słowa. 

Najnowsze artykuły