Strona głównaOpinieTomasz Lis o PiS: ludzie o peryferyjnej, prowincjonalnej mentalności

Tomasz Lis o PiS: ludzie o peryferyjnej, prowincjonalnej mentalności

Tomasz Lis o PiS nie wypowiada się pozytywnie. Prawie nigdy. Zdarzają się bardzo, ale to bardzo nieliczne wyjątki. Wyłącznie wtedy, gdy rząd zrobi coś, czego w żaden sposób nie da się skrytykować. Ale ogółem: w 99 przypadkach na 100, Lis jest na „nie”.

Bo naczelny „Newsweeka” po prostu nie lubi PiS. Gardzi politykami tej opcji, często ich cechami fizycznymi. Wiele wskazuje na to, że podobne podejście ma do ludzi, którzy na Prawo i Sprawiedliwość głosują. 

Dziś – a jakże – na Twitterze, Tomasz Lis przypomniał obiegowe cytaty z Jarosława Kaczyńskiego oraz Elżbiety Witek. Cytaty, które zwolennikom PiS-u raczej przypadły do gustu. I z którymi raczej większość elektoratu partii rządzącej się zgodziła. 

Przeciętny wyborca PiS jest „wsobny”? Tomasz Lis znów atakuje

Mimo wszystko, Lis pisze: – „Nie będą nam tu w obcych językach”, „to nie jest Unia Europejska”. Ludzie o peryferyjnej, wsobnej i prowincjonalnej mentalności, przenieśli Polskę w kilka lat na wschodnie peryferia Unii i zachodniej cywilizacji”.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

„Wsobny” oznacza, że ktoś jest skupiony na sobie, nierozerwalnie z czymś związany. Czujemy się w obowiązku to Czytelnikom wyjaśnić, bo – wstyd się przyznać – sami nie znaliśmy tego – jakże wyszukanego – słowa. 

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy