Tomasz Poręba wytrawnie ripostuje Ryszarda Czarneckiego. „Przecież wiesz”

Europoseł Tomasz Poręba to jeden z najbardziej wpływowych polityków na Podkarpaciu. Również w całej hierarchii Prawa i Sprawiedliwości stoi dość wysoko. W środę wytrawnie, acz z klasą, zripostował partyjnego kolegę. Była mowa o liderującej w PKO BP Ekstraklasie Wiśle Płock oraz PGE FKS Stali Mielec.

O Tomaszu Porębie Jarosław Kaczyński mówił przed kilkoma laty, iż jest on jego „numerem 1 na Podkarpaciu”. I najwyraźniej tak pozostaje do dziś. Eurodeputowany z ramienia partii rządzącej wspiera lokalne i regionalne inicjatywy oraz kluby sportowe. Forsuje również inwestycje pożyteczne dla regionu. Sympatią pałać do niego potrafią nawet ci, którzy niekoniecznie głosują na Prawo i Sprawiedliwość. 

Polska przyjmie walutę euro? Prezes NBP Adam Glapiński zabrał głos

Tomasz Poręba odpowiada Ryszardowi Czarneckiemu. Stal Mielec od lat gra niemal wyłącznie Polakami

Choćby z uwagi na fakt, iż – w dużej mierze dzięki jego staraniom – PGE FKS Stal Mielec gra dziś w Ekstraklasie. Co więcej – po 4 kolejkach całkowicie przebudowana latem drużyna zajmuje sensacyjne – 4. miejsce w ligowej tabeli. W składzie drużyny z Mielca od lat grają niemal sami Polacy. Zwolennikiem takiej polityki klubu od zawsze był europoseł Poręba. 

Stąd też musiał zareagować na wpis Ryszarda Czarneckiego (również PiS). Ten chwalił Wisłę Płock, która jest – nie mniej sensacyjnym – liderem najwyższej klasy rozgrywkowej, grając w dużej mierze zawodnikami narodowości polskiej. 

– W Ekstraklasie prowadzi po 4 kolejkach z kompletem zwycięstw Wisła Płock, która dziś mecz rozpoczynała z 8 Polakami w składzie, a jej trener – Słowak grał w paru polskich klubach. Można? Można! – napisał Ryszard Czarnecki. Wtem Tomasz Poręba uzupełnił jego komentarz:

– Gramy Ryszard od lat praktycznie samymi Polakami, zanim to było modne. Przecież wiesz – zripostował subtelnie europoseł Poręba.

mPress.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx