Strona głównaWydarzeniaTomasz Szmydt poszedł do polskiego konsulatu w Mińsku. Na miejscu mocno się...

Tomasz Szmydt poszedł do polskiego konsulatu w Mińsku. Na miejscu mocno się zdziwił

Sędzia Tomasz Szmydt, który przed kilkunastoma dniami uciekł na Białoruś, stał się niemalże celebrytą. W negatywnym tego słowa znaczeniu. Dziś, dosłownie przed momentem, podzielił się relacją z wizyty w konsulacie RP w Mińsku. 

Dla Putina i Łukaszenki – pożyteczne narzędzie propagandowe. Dla Polaków – zdrajca i prawdopodobny szpieg obcego wywiadu. Szmydt nie kryje się z tym, że jest zadowolony ze swojej decyzji oraz zdrady kraju. Na bieżąco dzieli się momentami ze swojego „nowego życia” za wschodnią granicą. Dziś posłużył się profilem na Facebooku.

Przed momentem wyraził oburzenie z powodu tego, jak został potraktowany w Konsulacie Rzeczypospolitej Polskiej w białoruskim Mińsku. Udał się tam celem złożenia dokumentów. Były to pisma; do Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Ministra Sprawiedliwości.

Szmydt w polskim konsulacie. Kolejny osobliwy wpis sędziego

Mimo, że podczas konferencji sprzed niespełna dwóch tygodni złożył publiczną deklarację zrzeczenia się stanowiska sędziego, Tomasz Szmydt wciąż przedstawia się jako sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Ponadto zarzuca władzom Polski łamanie przepisów nie tylko krajowego, ale i międzynarodowego.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

„Dzisiaj chciałem złożyć dokumenty w Konsulacie Polski w Mińsku. Pisma skierowane do Rzecznika Praw Obywatelskich i Prokuratora Generalnego. W mojej sprawie Rząd Polski naruszył szereg przypisów zarówno prawa międzynarodowego, jak i krajowego” – rozpoczął wpis Tomasz Szmydt.

Wpis Tomasza Szmydta Facebook

„Niestety polski dyplomata Krzysztof Ożanna (odmówił? – przyp. red.) przyjęcia dokumentów i rozmowy. Na pytanie, czy otrzymał zakaz rozmowy ze mną nie odpowiedział, uciekając do windy. Pseudodemokracji w akcji” – skwitował sędzia-uciekinier. Załączył też rzeczone dokumenty:

Siostra Kipiel-Sztuki przerwała milczenie. Oto, co naprawdę zabiło aktorkę

Echa śmierci Marzeny Kipiel Sztuki wciąż nie milkną. Gwiazda "Świata według Kiepskich" przedwczoraj wyruszyła w ostatnią drogę. Podczas...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Upadek Anny Marii Wesołowskiej? Oto, co teraz robi sędzia znana z TVN-u

Anna Maria Wesołowska była niegdyś prawdziwą gwiazdą TVN-u, a jej program "Sędzia Anna Maria Wesołowska" bił rekordy popularności...

Dziennikarz od Stanowskiego o romansie Lewandowskiej: Robert miał szanse, on sobie nie radzi

W bardzo zdecydowanym tonie na temat domniemanego romansu Anny Lewandowskiej wypowiedział się dziennikarz jednego z najpopularniejszych portali sportowych...

Ostatnie newsy