UEFA opublikowała najlepszą XI Euro 2020. Zabrakło miejsca dla króla strzelców

UEFA podała dziś oficjalną najlepszą XI zakończonego w niedzielę Euro 2020. W gronie wyróżnionych zawodników nie znalazł się Cristiano Ronaldo, który z pięcioma golami na koncie zdobył tytuł króla strzelców turnieju.

Jako najlepszy bramkarz został wybrany Gianluigi Donnarumma, który był bohaterem finałowego starcia przeciwko Anglii, ponieważ obronił dwa rzuty karne w serii jedenastek. Przed nim znalazło się dwóch jego rodaków. Na lewej stronie defensywy Leonardo Spinazzola, który rozgrywał znakomity turniej, jednak niestety nie mógł zagrać w finale ze względu na poważną kontuzję. Obok niego Leonardo Bonucci, zdobywca wyrównującej bramki w meczu z Anglikami.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Pozostałą dwójkę defensorów stanowią Harry Maguire, który dowodził obroną Anglików podczas turnieju, a także jego rodak Kyle Walker. Synowie Albionu stracili podczas Euro 2020 zaledwie dwa gole.

W pomocy nie mogło zabraknąć miejsca dla Jorginho, który był mózgiem środka pola mistrzów Europy. Oprócz niego UEFA wyróżniła jednego Hiszpana – Pedriego. 18-latek ma za sobą szalony rok, podczas którego stał się podstawowym graczem Barcelony i reprezentacji prowadzonej przez Luisa Enrique. Trójkę uzupełnia Duńczyk Pierre Emile Højbjerg, który dotarł ze swoją drużyną do półfinału.

W ataku najlepszej XI Euro 2020 znalazł się Enrico Chiesa, który w trudnych momentach był siłą napędową reprezentacji Włoch. Oprócz niego jest także Raheem Sterling, który w wymierny sposób pomógł Anglikom awansować do finału. Na szpicę UEFA wybrała Romelu Lukaku, strzelca czterech goli dla reprezentacji Belgii, która jednak odpadła już w fazie 1/4 finału.

W tym zestawieniu zabrakło m.in. wspomnianego wyżej Cristiano Ronaldo, autora pięciu goli dla Portugalii. Bardzo dobry turniej rozegrali również Giorgio Chiellini, Patrick Schick, Paul Pogba czy Joakim Mæhle, ale konkurencja była duża i nie znaleźli się w najlepszej XI przygotowanej przez UEFA.

Najnowsze artykuły