Ten pasek „Wiadomości” TVP to istny hit. Tusk musiał się nieźle uśmiać

Oczywiste było, że na powrót Tuska prawica nie zareaguje entuzjastycznie. Jednak to, co dzieje się obecnie w TVP, przechodzi ludzkie pojęcie. Paski w „Wiadomościach” trudno już odróżnić od tych tworzonych dla zabawy przez dowcipnych internautów. Tym razem oberwać miał Donald Tusk. A prawdopodobnie nieźle się uśmiał.

Informacje podawane przez Telewizję Publiczną to jedno. Natomiast paski, które pojawiają się na ekranie w trakcie ich podawania, to odrębna gałąź sztuki propagandowej. Zwykle są to bowiem opinie osoby odpowiedzialnej za treść pasków. Pasków, które w teorii mają tylko nakreślać, o czym za chwilę w „Wiadomościach” będzie mowa. 

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Donald Tusk i nieudany powrót do Polski. „Wiadomości” TVP znów bawią Polaków paskami

Zaledwie kilka dni trwa nowa odsłona batalii na linii Donald Tusk – Prawo i Sprawiedliwość. Pracownie przygotowują pierwsza sondaże, a Polacy bacznie przyglądają się intencjom byłego premiera i oczekują konkretnych propozycji. Przy Woronicza wydano już jednak werdykt: powrót Donalda Tuska, który dopiero co się ziścił, zakończył się fiaskiem. 

„NIEUDANY POWRÓT DO POLSKIEJ POLITYKI” – krzyczy napis na pasku, towarzyszącym kolejnemu materiałowi „Wiadomości” TVP o Donaldzie Tusku. Wcześniej zobaczyliśmy „zajawkę” dla innej informacji związanej z byłym premierem. Tym razem Telewizja Publiczna przypomniała, że współpracujący niegdyś z Tuskiem Sławomir Nowak, ma dziś zarzuty korupcyjne. Treść paska? „TUSK, NOWAK I OGROMNA KORUPCJA”. Zrzuty ekranu poniżej. 

CZYTAJ TAKŻE: Donald Tusk zwrócił się do emerytów. „Przyznaję się do błędu”

W związku z działaniami TVP, internauci zapowiadają masowe wysyłanie skarg do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w związku z łamaniem etyki dziennikarskiej. Po Facebooku i Twitterze krąży już nawet szczegółowa instrukcja. Można się z niej dowiedzieć, jak złożyć skargę do KRRiT oraz co powinna zawierać, by została rozpatrzona. 

Najnowsze artykuły