Strona głównaWidzew na kolanach. Wraca stara, dobra Stal Mielec

Widzew na kolanach. Wraca stara, dobra Stal Mielec

W spotkaniu rozgrywanym w ramach 27. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy faworyzowany Widzew Łódź został bezlitośnie obnażony przez PGE FKS Stal Mielec. Zespół z Podkarpacia wygrał po raz pierwszy w bieżącym roku.

Jesienią w Mielcu to Widzew świętował zdobycie trzech punktów. Wówczas był to mecz co najmniej dziwny. Stal prowadziła grę przez niemal całe spotkanie, stwarzała mniej lub bardziej groźne sytuacje, lecz bramki strzelali goście. Słownie: trzy okazje zamienili na trzy gole. 

Gdyby obejrzeć tamten mecz z wyciętymi bramkami, zdecydowana większość kibiców wskazałaby, że Stal Mielec wygrała, lub przynajmniej padł remis. W rzeczywistości było 0-3, nijak nie oddające przebiegu rywalizacji. Sobotni (1 kwietnia 2023) mecz w Łodzi był zgoła inny. Przyjezdni z Podkarpacia objęli prowadzenie już w 10. minucie. 

Stal Mielec zdetronizowała Widzew Łódź

Genialnie w polu karnym, po wstrzeleniu piłki przez Marcina Flisa, zachował się Bartłomiej Ciepiela. Wypożyczony z Legii debiutant idealnie dołożył stopę i z kilkunastu metrów trafił idealnie w okienko bramki Henricha Ravasa. Łodzianie rzucili się do odrabiania strat.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Niewiele potrafili jednak mielczanom zrobić. Strzał Pawłowskiego w słupek, kilka „kotłowanin” w polu karnym FKS-u po wrzutkach łódzkich skrzydłowych, solidna postawa Bartosza Mrozka i wciąż było 0-1. Zabójczy cios Stal Mielec zadała Widzewowi po przerwie. 

52. minuta. Dośrodkowanie w pole karne Widzewa Łódź. Piłkę na oślep wybija przed pole karne Pawłowski, ale wprost pod nogi Mateusza Maka. Precyzyjne, techniczne uderzenie zawodnika ekipy z Podkarpacia i 0-2. Tym trafieniem ustalił wynik meczu. 

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy