Strona głównaInne publikacjeWielki sukces Hurkacza! Polak w pierwszej 10. rankingu ATP

Wielki sukces Hurkacza! Polak w pierwszej 10. rankingu ATP

Hubert Hurkacz w najnowszej aktualizacji rankingu ATP wskoczył na 10. miejsce. To najlepsza pozycja 24-letniego Polaka w całej jego dotychczasowej karierze.

Osiągnięcie Huberta Hurkacza jest godne podkreślenia. Polak przesunął się z 12. na 10. miejsce, wyprzedzając między innymi legendę tenisa Rogera Federrera, który od kilku miesięcy leczy kontuzję kolana.

Hurkacz to drugi Polak w historii, który awansował do ścisłej czołówki rankingu ATP. 44 lata temu jako pierwszy dokonał tego Wojciech Fibak. Triumfator 15 turniejów ATP i finalista kończącego sezon Masters był najwyżej notowany na 10. miejscu.

– To kolejny krok do przodu w mojej karierze, z którego się bardzo cieszę. To pokazuje, że moja gra jest coraz lepsza, coraz stabilniejsza, że osiągnąłem kilka dobrych wyników. Ale oczywiście ambicje mam dużo większe i cały czas chcę iść do przodu. Na razie z wejścia do czołowej dziesiątki ATP się bardzo cieszę i wierzę, że tam zagoszczę na wiele, wiele lat i że moje wyniki w tourze będą jeszcze lepsze. Po Indian Wells planuję kilka dni odpoczynku i przygotowań do kolejnego startu – powiedział Hurkacz.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Co więcej, pozycja Hurkacza poprawi się jeszcze bardziej przy kolejnej aktualizacji rankingu ATP, ponieważ przyszły poniedziałek 500 punktów za tytuł wywalczony dwa lata temu w Wiedniu straci Austriak Dominic Thiem.

Z kolei w rankingu kobiet Iga Świątek zgodnie z przewidywaniami spadła z 4. na 11. miejsce. Jest to spowodowane aktualizacją i odjęciem jej punktów za zeszłoroczne zwycięstwo w Roland Garros.

Smutne doniesienia się potwierdziły. Chodzi o Elżbietę Jaworowicz

Przez dekady była postacią kultową. Przede wszystkim niezwykle rozpoznawalną. Elżbieta Jaworowicz i jej "Sprawa dla reportera" przetrwała naprawdę...

Dagmara z „Królowych życia” wróci do więzienia? Szokujące doniesienia obiegają sieć

Temat Dagmary Kaźmierskiej znowu szerokim echem odbija się w mediach internetowych. Gwiazda popularnego programu "Królowe życia" znalazła się...

Czy Michał Probierz ma żonę i dzieci? Będziecie w szoku: Jak na 51-latka – nieźle

Michał Probierz zyskuje coraz większą popularność wśród kibiców. Selekcjoner reprezentacji Polski odmienił grę biało-czerwonych, a sam dał poznać...

Była prawdziwą damą. Smutne wieści z domu Beaty Tyszkiewicz

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Beata Tyszkiewicz będzie w show-biznesie do końca swoich dni. Prawdziwa dama,...

Ostatnie newsy