Strona głównaSportTokio 2020Wielkie wyróżnienie dla Mai Włoszczowskiej, będzie członkinią Komisji Zawodniczej MKOl!

Wielkie wyróżnienie dla Mai Włoszczowskiej, będzie członkinią Komisji Zawodniczej MKOl!

Polski Komitet Olimpijski poinformował, że Maja Włoszczowska została członkinią Komisji Zawodniczej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. To bardzo duże wyróżnienie dla naszej kolarki górskiej.

O wyborze Mai Włoszczowskiej zadecydowali sportowcy biorący udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Kolarka górska będzie drugą Polką po Irenie Szewińskiej, która dostąpiła tego zaszczytu.

Oprócz Włoszczowskiej, do Komisji Zawodniczej MKOl wybrano jeszcze trzech sportowców: hiszpańskiego koszykarza Pau Gasola, włoską pływaczkę Federikę Pellegrini i japońską florecistkę Yuki Otę.

– Chciałabym bardzo podziękować wszystkim głosującym na mnie sportowcom oraz Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu za zaufanie. Sport, a w szczególności Rodzina Olimpijska dały mi w życiu wiele dobrego, mam nadzieję teraz odwdzięczyć się za to pracą w komisji na rzecz innych sportowców. Przyznam, że zupełnie nie spodziewałam się tej elekcji – z grona 30 kandydatów z całego świata. To duży sukces polskiego sportu – powiedziała kolarka.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

– Jesteśmy dumni z sukcesu Mai. Decyzja zawodników, że to Maja Włoszczowska ma być ich reprezentantem w MKOl to dowód jej silnej pozycji w sporcie, szacunku dla jej doświadczenia i dotychczasowego dorobku. Jestem przekonany, że Maja z pełnym zaangażowaniem będzie pełnić tę funkcję i należycie będzie dbać o interesy wszystkich sportowców. Ma wszelkie kompetencje do tego by być ich głosem w MKOl. To nie tylko wspaniała zawodniczka, ale też ekspertka w wielu dziedzinach – dodał prezes PKOl Andrzej Kraśnicki.

Maja Włoszczowska zostanie oficjalnie członkinią Komisji Zawodniczej w dniu ceremonii zamknięcia igrzysk olimpijskich w Tokio. Jej kadencja potrwa do zakończenia olimpiady w Los Angeles w 2028 roku.

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy