Winnicki o śmierci Jerzego Urbana: jednego mniej

W poniedziałek Polskę obiegły informacje o śmierci Jerzego Urbana. Był znanym i kontrowersyjnym publicystą. Natomiast w latach 80. – w czasie stanu wojennego – pełnił funkcję rzecznika rządu Wojciecha Jaruzelskiego. Informacje o odejściu 89-latka w nieszablonowy sposób skomentował poseł Robert Winnicki.

Tego, jaki stosunek mają narodowcy do komunistów nikomu opowiadać nie trzeba. Jednakże wpis, jaki w dzień śmierci Urbana poseł Winnicki zamieścił na Twitterze i tak zaskoczył bardzo wielu odbiorców.

Robert Winnicki o śmierci Jerzego Urbana

Przyjęło się, że w przypadku śmierci nawet największego politycznego przeciwnika parlamentarzyści zachowują powagę i żałobny to. Poseł Robert Winnicki postanowił jednak napisać dokładnie to, co myśli.

– Jednego mniej – skomentował krótko parlamentarzysta.

Pisząc „jednego mniej” nawiązał do pewnej grupy ludzi. I tutaj – jak nietrudno się domyślić – miał na myśli komunistów oraz przedstawicieli poprzedniego systemu ogółem. Pod wpisem Winnickiego oczywiście niemal natychmiast zawrzało. Wielu sugerowało, że takich rzeczy nie pisze się nawet po śmierci największego wroga.

– Nie rozumiem tego całego oburzenia pod wpisem, przecież to fakt a nie opinia – odpowiedział na głosy krytyki Robert Winnicki.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx