Wiadomo, co odnaleziono w okolicach wraku Titanica

Amerykanie informują o odnalezieniu szczątków na dnie Atlantyku, w pobliżu wraku legendarnego Titanica. Jak wiadomo, od kilku dni trwały poszukiwania łodzi podwodnej transportującej turystów chcących zobaczyć na własne oczy pozostałości statku. 

Amerykańska Straż Przybrzeżna przekazała w poniedziałek, że w obszarze poszukiwań zaginionej łodzi podwodnej, prowadzonych w pobliżu Titanica, odkryto bliżej nieokreślone „pole szczątków”.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

O sprawie informował między innymi Polsat News. Opinia publiczna momentalnie zaczęła dociekać czy pod wodą znaleziono części łodzi Titan oraz czy są szanse na to, że jego załoga żyje. Niestety, nie otrzymaliśmy dobrych wieści.

Szczątki w pobliżu wraku Titanica. Załoga łodzi Titan nie żyje

Właściciele turystycznej łodzi podwodnej sami stwierdzili bowiem, że szanse na pozytywny finał są już praktycznie żadne. „Uważamy, że załoga niestety zginęła” – przekazał właściciel zaginionej łodzi Titan, firma OceanGate. „Nasze serca są z tymi pięcioma duszami i członkami ich rodzin w tym trudnym czasie” – czytamy w komunikacie.

Te przypuszczenia potwierdziła Straż Przybrzeżna. Według wstępnych ustaleń, doszło do eksplozji łodzi. I to właśnie pozostałości poszukiwanego Titana miały zostać odkryte w okolicach wraku Titanica, który zatonął 5 kwietnia 1912 roku.

Konkretnie – jak dowiedzieliśmy się podczas konferencji prasowej – zdalnie sterowany pojazd odkrył stożek ogonowy łodzi podwodnej Titan około 1600 stóp od dziobu Titanica na dnie morskim.

Najnowsze artykuły