Strona głównaŚwiatWiadomo, co odnaleziono w okolicach wraku Titanica

Wiadomo, co odnaleziono w okolicach wraku Titanica

Amerykanie informują o odnalezieniu szczątków na dnie Atlantyku, w pobliżu wraku legendarnego Titanica. Jak wiadomo, od kilku dni trwały poszukiwania łodzi podwodnej transportującej turystów chcących zobaczyć na własne oczy pozostałości statku. 

Amerykańska Straż Przybrzeżna przekazała w poniedziałek, że w obszarze poszukiwań zaginionej łodzi podwodnej, prowadzonych w pobliżu Titanica, odkryto bliżej nieokreślone „pole szczątków”.

O sprawie informował między innymi Polsat News. Opinia publiczna momentalnie zaczęła dociekać czy pod wodą znaleziono części łodzi Titan oraz czy są szanse na to, że jego załoga żyje. Niestety, nie otrzymaliśmy dobrych wieści.

Szczątki w pobliżu wraku Titanica. Załoga łodzi Titan nie żyje

Właściciele turystycznej łodzi podwodnej sami stwierdzili bowiem, że szanse na pozytywny finał są już praktycznie żadne. „Uważamy, że załoga niestety zginęła” – przekazał właściciel zaginionej łodzi Titan, firma OceanGate. „Nasze serca są z tymi pięcioma duszami i członkami ich rodzin w tym trudnym czasie” – czytamy w komunikacie.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Te przypuszczenia potwierdziła Straż Przybrzeżna. Według wstępnych ustaleń, doszło do eksplozji łodzi. I to właśnie pozostałości poszukiwanego Titana miały zostać odkryte w okolicach wraku Titanica, który zatonął 5 kwietnia 1912 roku.

Konkretnie – jak dowiedzieliśmy się podczas konferencji prasowej – zdalnie sterowany pojazd odkrył stożek ogonowy łodzi podwodnej Titan około 1600 stóp od dziobu Titanica na dnie morskim.

Siostra Kipiel-Sztuki przerwała milczenie. Oto, co naprawdę zabiło aktorkę

Echa śmierci Marzeny Kipiel Sztuki wciąż nie milkną. Gwiazda "Świata według Kiepskich" przedwczoraj wyruszyła w ostatnią drogę. Podczas...

Dziennikarz od Stanowskiego o romansie Lewandowskiej: Robert miał szanse, on sobie nie radzi

W bardzo zdecydowanym tonie na temat domniemanego romansu Anny Lewandowskiej wypowiedział się dziennikarz jednego z najpopularniejszych portali sportowych...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Rodzina Sebastiana Majtczaka była nękana? „Cierpią niewinni ludzie”

W związku z jedną z naszych najnowszych publikacji dotyczących wrześniowej tragedii, do której doszło na autostradzie A1, skontaktowała...

Ostatnie newsy