Strona głównaBiznesPieniądzeWycieki z listy płac TVP. Zarobki Danuty Holeckiej w 2022 r. szokują

Wycieki z listy płac TVP. Zarobki Danuty Holeckiej w 2022 r. szokują

Trudno, bardzo trudno jest dotrzeć do najnowszych danych na temat wynagrodzeń czołowych dziennikarzy TVP. Nam natomiast się to udało. Przynajmniej częściowo. Wiemy bowiem, jakie zarobki w 2022 r. co miesiąc (mowa o 'podstawie’) pobiera Danuta Holecka – twarz Wiadomości TVP.

Praca dla Telewizji Publicznej nie jest dziś łatwą misją. Holecka, która dołączyła do zespołu TVP już w pierwszej połowie lat 90., dziś przez wielu wprost określana jest twarzą „pisowskiej propagandy”. Jest przecież najbardziej rozpoznawalną prezenterką i prowadzącą główne wydanie Wiadomości TVP.

[irp posts=”14055″ name=”To koniec? Dagmara Kaźmierska dostała wypowiedzenie”]

Prezes telewizji, Jacek Kurski i jego ludzie bardzo niechętnie mówią o wysokości zarobków swoich czołowych gwiazd. Zwłaszcza jeśli mówimy o warstwie publicystycznej. Ostatnie – w miarę precyzyjne dane – pochodziły z 2017 r. Wówczas np. Danuta Holecka miała pobierać minimum 40. tys. zł / mies, a po podwyżce – 50 tys. A jak jest w 2022 r.?

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Danuta Holecka – zarobki w 2022 r.

Otóż, jak ustalili dziennikarze portalu mPress.pl, zarobki Danuty Holeckiej w 2022 r. są znacznie wyższe, niż chociażby 5 lat temu. Według naszych ustaleń dziennikarka zarabia dziś ok. 70 tys. zł netto / mies., zatem ok. 86 tys. zł brutto. Tyle musi „wyjść” z kasy Telewizji Publicznej, celem pokrycia pensji czołowej prowadzącej.

[irp posts=”13898″ name=”Gorąco w TVP. Ida Nowakowska postawiła sprawę jasno”]

Prowadzenie Wiadomości to jednak niejedyne obowiązki Danuty Holeckiej przy Woronicza. My – „zwykli śmiertelnicy” – możemy jedynie przy odrobinie szczęścia dotrzeć do informacji na temat wynagrodzenia dziennikarki właśnie za prowadzenie głównego wydania programu informacyjnego. To jednak nie wszystko. 

„To tylko płaca zasadnicza! Jako kierująca głównym wydaniem „Wiadomości” na pewno otrzymuje liczne premie i dodatki. Ma też osobne wpływy za wystąpienia w innych stacjach i programach. Po zsumowaniu z pewnością jest to pokaźna kwota” – czytamy w archiwalnym artykule Radia ZET. Tam jeszcze powoływano się na stare dane pozyskane przez „Dziennik Gazetę Prawną”.

Siostra Kipiel-Sztuki przerwała milczenie. Oto, co naprawdę zabiło aktorkę

Echa śmierci Marzeny Kipiel Sztuki wciąż nie milkną. Gwiazda "Świata według Kiepskich" przedwczoraj wyruszyła w ostatnią drogę. Podczas...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Upadek Anny Marii Wesołowskiej? Oto, co teraz robi sędzia znana z TVN-u

Anna Maria Wesołowska była niegdyś prawdziwą gwiazdą TVN-u, a jej program "Sędzia Anna Maria Wesołowska" bił rekordy popularności...

Dziennikarz od Stanowskiego o romansie Lewandowskiej: Robert miał szanse, on sobie nie radzi

W bardzo zdecydowanym tonie na temat domniemanego romansu Anny Lewandowskiej wypowiedział się dziennikarz jednego z najpopularniejszych portali sportowych...

Ostatnie newsy