Za nami pierwsze rozstrzygnięcia na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio!

Ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich dopiero za dwa dni, tymczasem w kilku dyscyplinach sportowych rozpoczęły się już pierwsze zawody. Impreza została zainaugurowana meczem softballu.

Softball to dyscyplina, która wróciła do programu Igrzysk po 13 latach. Po raz pierwszy pojawił się na Igrzyskach w Atlancie w 1996 roku, a został wycofany po imprezie w Pekinie w 2008 roku. Teraz kobiety ponownie rywalizują o medale w tym sporcie w Tokio.

Softball to kobieca odmiana baseballu, która jest popularna w Azji, obydwu Amerykach i Oceanii. W Europie nie cieszy się takim zainteresowaniem, dlatego jest obecny podczas Igrzysk w Tokio, ale zabraknie go znów w Paryżu w 2024 roku.

W pierwszym spotkaniu Japonia pokonała Australią 8:1. Dziś odbędą się jeszcze mecze USA – Włochy oraz Meksyk – Kanada. To jedyne sześć reprezentacji softballowych, które biorą udział w Igrzyskach. Do 26 lipca zespoły będą grały między sobą, a następnie dwie najlepsze drużyny zagrają o złoto, a dwie kolejne o brąz.

Stanowski w trakcie oglądania meczu Legia - Piast: - Co ja, k... robię ze swoim życiem?

Dziś rozpoczęły się także mecze piłkarskiego turnieju kobiet na Igrzyskach Olimpijskich. O 9:30 spotkanie rozpoczęły Brytyjki i Chilijki, a o 10:00 na murawę wyjdą Brazylijki i Chinki. Pozostałe dzisiejsze pojedynki to Szwecja – USA, Japonia – Kanada, Zambia – Holandia i Australia – Nowa Zelandia.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się oficjalnie 23 lipca. W imprezie bierze udział ponad 11 tysięcy sportowców, którzy rywalizują o 339 medali.