Zabić Kaczyńskiego. Dziennikarz TVP zwraca uwagę na niepokojącą tendencję

POPULARNE DZIŚ

Nikomu nie trzeba mówić, jak skrajne emocje wzbudza osoba Jarosława Kaczyńskiego. Podobnie zresztą jak Donalda Tuska. Odwieczni polityczni oponenci cieszą się elektoratem o zupełnie odmiennych wzajemnie poglądach i nic nie zapowiada, by wkrótce miało się to zmienić.

Nie ma w Polsce osoby, która nie wiedziałaby, kim jest Jarosław Kaczyński. Tak jak i niemożliwe zdaje się być spotkanie człowieka, który nie kojarzy Donalda Tuska. Mimo, że lider PiS to przeważnie tylko szeregowy poseł, drugi zaś nie zasiada nawet w parlamencie. Wieloletnie boje zrobiły jednak swoje.

Zabić Kaczyńskiego? Niepokojąca tendencja społeczna

Dziennikarz portalu tvp.info, Samuel Pereira, zwrócił uwagę na zjawisko społeczne, które – mówiąc oględnie – nie napawa optymizmem. Obrazuje bowiem stopień polaryzacji nastrojów w Polsce.

Zauważyliście, że ciągle pojawiają się życzenia śmierci Jarosława Kaczyńskiego ze strony wyborców antypis, a prawie żadnych takich życzeń wobec Donalda Tuska od wyborców PiS? Z czego to wynika? – zastanawia się Pereira.

I faktem jest, że nietrudno zauważyć, jak mocne, niejednokrotnie nawet agresywne, są memy czy apele publikowane chociażby w grupach wspierających opozycję.

Najnowsze artykuły

0
Skomentuj ten artykułx
()
x