Zapowiedziano reformę leczenia uzdrowiskowego – czego można się spodziewać?

POPULARNE DZIŚ

Zgodnie z zapowiedzianymi zmianami pacjent będzie mógł wybrać czas i miejsce wyjazdu na leczenie lub rehabilitację. Wdrożenie reformy również zmniejszy kolejki do uzdrowisk.

 

O zmianach poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej wizyty w Ciechocinku.

Reforma przewiduje wprowadzenie uproszczonego elektronicznego skierowania na leczenie uzdrowiskowe. Na podstawie wystawionego skierowania pacjent będzie mógł wybrać obiekt uzdrowiskowy, gdzie pojedzie na leczenie lub rehabilitację. Kwalifikacją pacjenta zajmie się lekarz w uzdrowisku.

„Oczywiście w tym obiekcie lekarz specjalista zweryfikuje zasadność leczenia pod kątem profilu czy charakteru uzdrowiska„ – wyjaśnił Niedzielski.

Niedzielski zapewnił, że nowy system spodoba się pacjentom, gdzyż „pacjent w tym systemie będzie miał powiększone, maksymalne możliwości wyboru”.

Drugą zasadniczą zmianą jest to, że sanatoria będą prowadzić listy pacjentów i ustalać terminy. Dzięki temu zmniejszy się czas oczekiwania na pobyt w uzdrowisku.

I kolejna zmiana – liczba zabiegów wzrośnie z 3 do 4 dziennie.

„Podnosimy standard opieki w sanatoriach. Stawiamy na jakość. Sanatoria będą też musiały monitorować skuteczność leczenia” – podsumował minister.

 

Najnowsze artykuły

0
Skomentuj ten artykułx
()
x