Strona głównaZawirowania w PKO BP. Sasin osobiście zainterweniował ws. Franciszka Przybyły

Zawirowania w PKO BP. Sasin osobiście zainterweniował ws. Franciszka Przybyły

Nie milkną echa kontrowersyjnych działań zarządu PKO BP – największego państwowego banku. W ostatnich dniach media rozpisywały się o zatrudnieniu w nim Franciszka Przybyły – asystenta jednego z posłów. Głos w sprawie zabrał m.in. wicepremier Jacek Sasin.

PKO Bank Polski to instytucja, której ufają miliony osób fizycznych, a także małych i dużych firm. W ostatnim okresie największy polski bank nie ma jednak dobrej prasy. Zwłaszcza, że najnowsza afera ma głęboki podtekst polityczny.

Politycy frakcji rządzącej musieli zareagować błyskawicznie. Szybko bowiem rozchodziła się informacja o tym, że Franciszek Przybyła najprawdopodobniej uzyskał zatrudnienie w PKO BP dzięki posłowi Łukaszowi Mejzie kojarzonemu ze Zjednoczoną Prawicą, którego jest asystentem. Na reakcje nie trzeba było długo czekać.

Franciszek Przybyła zrezygnował z pracy w PKO BP

– Poprosiłem Prezesa PKO BP o ponowne przeanalizowanie celowości zatrudnienia w banku Pana Franciszka Przybyły – napisał na Twitterze przedwczoraj wicepremier Jacek Sasin.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Franciszek Przybyła, asystent posła Łukasza Mejzy, nie jest już pracownikiem PKO Banku Polskiego. „21 kwietnia umowa o pracę pana Franciszka Przybyły została rozwiązana z inicjatywy pracownika” – poinformowało biuro prasowe banku w odpowiedzi przesłanej TVN24 Biznes.

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy