Zwrot akcji w sprawie 800 plus. Rząd wysłał jasny komunikat

Od kiedy wchodzi w życie 800 plus? Rząd potwierdził już, że wprowadzony siedem lat temu program 500 plus zostanie „z nawiązką” powiększony o 300 zł. Zmiany planowano wprowadzić od 2024 roku. Opozycja zasugerowała jednak, by zrobić to wcześniej.

Tak jak w czasie wprowadzania 500 plus, tak i w chwili jego przekształcania w 800 plus politycy skaczą sobie do gardeł. Tym razem z jasną sugestią zwrócił się do rządzących Donald Tusk – lider największego obozu opozycyjnego.

🔥 POPULARNE DZIŚ 🔥

Wskazał on, że zamiast wprowadzać zmiany dopiero za 7 miesięcy, rządzący powinni wdrożyć 800 plus już 1 czerwca 2023 r. – zatem na Dzień Dziecka. Reakcja polityków Prawa i Sprawiedliwości była natychmiastowa.

800 plus – od kiedy wchodzi w życie? Opozycja proponuje czerwiec 2023 r.

Opozycja, z Donaldem Tuskiem na czele, chciałaby aby 800 plus weszło w życie już w czerwcu 2023 roku. Rząd zapowiedział natomiast, że planuje wypłacać na dzieci o 300 złotych więcej dopiero od nowego roku – zatem tuż po wyborach parlamentarnych.

Po wypowiedzi Łukasza Schreibera – prominentnego posła PiS – można łatwo wywnioskować, że Jarosław Kaczyński bynajmniej nie ma zamiaru skorzystać z rad politycznych oponentów. Jak powiedział, „to nie Tusk będzie dyktował, kiedy jaki program ma być wprowadzony”.

Dziś nie ma co się przejmować gadaniem ze strony PO i to nie Donald Tusk będzie dyktował, kiedy jakiś program ma być wprowadzony. Przypomnę, że w 2019 roku, kiedy program (500 plus – red.) już funkcjonował, to Tusk się cieszył, że to nie on go wprowadzał, a 2 lata później mówił, ze Ewa Kopacz miała przygotowany taki program – powiedział Łukasz Schreiber. Na koniec parlamentarzysta partii rządzącej dodał, że to, co robi Platforma Obywatelska od lat jest festiwalem kłamstw i manipulacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły