„Jednorazowe 1500 plus”. Oto warunki, jakie musisz spełnić, by otrzymać pieniądze

Zakończono już prace nad kolejnym wsparciem finansowym dla gospodarstw domowych. Pieniądze w ramach – jak niektórzy potocznie nazywają nowy dodatek – 1500 plus trafią do milionów Polaków. Gdzie złożyć wniosek o dodatek do ogrzewania? Mamy najnowsze informacje.

Na temat przyczyn kryzysu energetycznego ogniste dyskusje toczą się od wielu miesięcy. Tradycyjnie opozycja obwinia o zaistniałą sytuację rząd. Ten z kolei odpiera zarzuty i całość problemu spycha na garb Putina, który dopuścił się bestialskiego ataku na Ukrainę.

Tak czy owak radzić sobie trzeba. Stąd też władza stara się zrobić wszystko, by obywatele jak najlżej odczuli skutki braków w dostawach surowców. Tym bardziej, że już w przyszłym roku czekają nas wybory parlamentarne.

1500 zł dla każdego? Aby dostać pieniądze, musisz spełnić te kryteria

Polski rząd od wielu miesięcy walczy ze skutkami działań zbrojnych toczących się za wschodnią granicą, a także galopującą inflacją. Wdrożono już kilka rozwiązań. Dofinansowano gospodarstwa domowe ogrzewane:

  • węglem;
  • pelletem;
  • gazem;

Czy rząd udziela Polakom wystarczającego wsparcia w dobie kryzysu energetycznego?

Oddaj głos, aby zobaczyć wyniki

Loading ... Loading ...

Teraz czas na kolejny dodatek. Będzie to oczywiście dodatek jednorazowy. Wynieść może natomiast nawet 1500 złotych. Dotyczył będzie domów, w których źródłem ciepła jest prąd. Trzeba jednak wiedzieć, że to, ile otrzymamy pieniędzy w formie rządowego wsparcia, zależy od naszego zużycia w latach poprzednich.

Jeżeli twoje gospodarstwo domowe w poprzednim roku nie zużyło więcej, niż 5000 kWh, jednorazowe świadczenie wyniesie 1000 zł. Jeżeli natomiast w 2021 roku przekroczyłeś wskazaną wyżej wartość, wówczas kwota wzrośnie do 1500 zł. Choć kwoty nie są gigantyczne, na pewno pomogą przetrwać zbliżającą się zimę wielu rodzinom. Należy tylko pamiętać o złożeniu wniosku.

Dodatek do ogrzewania prądem – wniosek, gdzie złożyć?

Wielu potencjalnych beneficjentów wsparcia z zapytaniem o pieniądze na ogrzewanie zwraca się do ZUS. To błąd. Albowiem – jak informuje na swojej stronie właśnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych – z wnioskiem o dopłatę do ogrzewania prądem należy kierować się do innych organów. Konkretnie: samorządowych.

Wniosek o dopłatę można złożyć w terminie do 30 listopada 2022 roku. Wnioski złożone po tym terminie pozostaną bez rozpatrzenia.

Wniosek o wypłatę dodatku należy złożyć w gminie właściwej dla miejsca zamieszkania. Wniosek o dopłatę można złożyć w formie papierowej lub w formie elektronicznej, za pośrednictwem platformy ePUAP” – podaje ZUS.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx