Strona głównaOpinieBoniek o nowym selekcjonerze reprezentacji Polski. "To człowiek z zasadami"

Boniek o nowym selekcjonerze reprezentacji Polski. „To człowiek z zasadami”

Nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został Michał Probierz. Zastąpi on na tym stanowisku Portugalczyka Fernando Santosa, który został zwolniony zaledwie po dziewięciu miesiącach pracy.

Santos wyleciał, bowiem wyniki, jakie osiągała reprezentacja, były fatalne. Polska ma już tylko matematyczne szanse na bezpośredni awans do Euro 2024 i prawdopodobnie o miejsce na przyszłorocznym turnieju w Niemczech będzie walczyć w barażach.

Michał Probierz to zaufany człowiek prezesa PZPN-u Cezarego Kuleszy. Panowie współpracowali razem jeszcze za czasów wspólnego pobytu w Jagiellonii Białystok, gdzie funkcjonowali na podobnych zasadach. Kulesza był prezesem klubu, a Probierz trenerem.

Boniek chwali Probierza

Wybór Probierza spotkał się z dużą krytyką społeczną. Nowemu selekcjonerowi zarzuca się brak doświadczenia i odpowiedniego mentalu, by prowadzić kadrę. Dodatkowo polską piłkę dręczą ostatnio liczne afery i kryzysy, z czym Probierz ma sobie nie poradzić.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

50-latka w obronę wziął Zbigniew Boniek, były prezes PZPN-u i legendarny piłkarz. Jego zdaniem nie można skreślać Probierza tak wcześniej.

– To człowiek z zasadami. Na pewno ma zdolności komunikacyjne i myślę, że bardzo szybko nawiąże przyjemne stosunki z piłkarzami. Wiadomo, że Papszun to byłby wybór społeczny. Czy byłby lepszy? Nie wiem, szanuję go za to, co zrobił w Rakowie – powiedział Boniek na kanale Meczyki.pl.

Przeczytaj także:

Smutne doniesienia się potwierdziły. Chodzi o Elżbietę Jaworowicz

Przez dekady była postacią kultową. Przede wszystkim niezwykle rozpoznawalną. Elżbieta Jaworowicz i jej "Sprawa dla reportera" przetrwała naprawdę...

Dagmara z „Królowych życia” wróci do więzienia? Szokujące doniesienia obiegają sieć

Temat Dagmary Kaźmierskiej znowu szerokim echem odbija się w mediach internetowych. Gwiazda popularnego programu "Królowe życia" znalazła się...

Czy Michał Probierz ma żonę i dzieci? Będziecie w szoku: Jak na 51-latka – nieźle

Michał Probierz zyskuje coraz większą popularność wśród kibiców. Selekcjoner reprezentacji Polski odmienił grę biało-czerwonych, a sam dał poznać...

Była prawdziwą damą. Smutne wieści z domu Beaty Tyszkiewicz

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Beata Tyszkiewicz będzie w show-biznesie do końca swoich dni. Prawdziwa dama,...

Ostatnie newsy