Cejrowski zamieścił ostre nagranie o Niemcach. Będzie reakcja Berlina? (WIDEO)

„Naziści, nie Niemcy” – takie hasło przed kilkoma laty promowali politycy opozycji, gdy rząd PiS zaproponował domaganie się od Niemiec reparacji wojennych. Między innymi za zrównanie z ziemią Warszawy oraz wielu innych polskich miast, a także zrabowane dzieła sztuki, złoto i mnóstwo cennego majątku w innej formie. Wojciech Cejrowski mówi wprost: to wciąż są naziści. 

Na nagraniu, które lotem błyskawicy obiega właśnie Twitter oraz inne media społecznościowe, Cejrowski wprost mówi, że – jego zdaniem – nie można mówić, że Niemcy nie są już dziś nazistami. A taką właśnie narrację narzuca m.in. opozycja parlamentarna (Platforma Obywatelska oraz frakcje sojusznicze). 

Czytaj także: Tę tajemnicę Lepper zabrał do grobu. Kolega polityka właśnie ujawnił całą prawdę

– Niemcom trzeba przypominać, kim SĄ. Bo to nie jest tak, że oni byli nazistami, a teraz nagle przestali być. Póki żyje ostatni z nich, nieupolowany i pobiera niemiecką emeryturę, to oni ciągle, jako naród, mają w sobie hitlerowców, nazistów  – są nimi – mówi Wojciech Cejrowski. Więcej w poniższym materiale wideo. 

Elżbieta Jaworowicz ma poważne problemy zdrowotne. Jest diagnoza

Cejrowski, TVP Info a reparacje

Wojciech Cejrowski przez kilka lat – odkąd Prawo i Sprawiedliwość objęło władzę – był stałym komentatorem bieżących wydarzeń politycznych w kraju. Najczęściej łączył się zza oceanu z Michałem Rachoniem, z którym wspólnie omawiali różnorakie tematy. 

Po jakimś czasie zniknął jednak z anteny stacji informacyjnej. Niezmiennie jednak jest zwolennikiem powracającej inicjatywy, o której mówił niedawno sam Jarosław Kaczyński. Mianowicie Polska miałaby oficjalnie wystąpić do rządu w Berlinie o wypłatę reparacji wojennych za zniszczenia dokonane w naszym kraju w latach 1939-1945. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx