Strona głównaOpinieDonald Tusk o katastrofie smoleńskiej: już wiemy, kto kłamał

Donald Tusk o katastrofie smoleńskiej: już wiemy, kto kłamał

Donald Tusk po raz pierwszy od dłuższego czasu w tak kontrowersyjnych słowach wypowiedział się o katastrofie smoleńskiej. Polecając przy okazji książkę Macieja Laska niemalże wskazał winnych spowodowania tragedii z 10 kwietnia. 

W ubiegłym miesiącu obchodziliśmy 12. rocznicę tragicznych zdarzeń ze Smoleńska. W wyniku rozbicia się prezydenckiego samolotu Tu-154M zginęło 96 osób – w tym prezydent Lech Kaczyński oraz jego małżonka, Pierwsza Dama – Maria Kaczyńska.

Tusk zamieścił przed chwilą wpis, w którym dzieli się wrażeniami po przeczytaniu książki Macieja Laska na temat katastrofy smoleńskiej. Jej tytuł to „Kłamstwo smoleńskie. Cała prawda nie tylko o katastrofie”. Jej autorem jest Maciej Lasek. Kto to?

[irp posts=”11023″ name=”Anna Moskwa, minister klimatu: od dziś gaz do Polski płynie z Litwy”]

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Donald Tusk o Smoleńsku: wiemy już, kto kłamał

O dramatycznych kulisach wypadku, o zatrważającej skali polskich zaniedbań i o rosyjskich manipulacjach na temat katastrofy opowiada ówczesny przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych dr inż. Maciej Lasek. Człowiek, który kocha latać i jak nikt zna się na wypadkach” – czytamy na stronie wydawnictwa Znak. Został wydalony z komisji badającej przyczyny katastrofy.

Maciej Lasek z KO, były szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, został – głosami PiS – odwołany ze stanowiska szefa podkomisji stałej do spraw współpracy z zagranicą i NATO oraz usunięty ze składu komisji. Jako uzasadnienie postawiono zarzut, że Lasek był współautorem „kłamstwa smoleńskiego” – podawała przed dwoma laty Rzeczpospolita. Zasiadał bowiem w tzw. Komisji Millera, która niemalże bez uwag przyjęła rosyjski raport i moskiewską wersję zdarzeń z 10 kwietnia.

[irp posts=”11046″ name=”Maryla Rodowicz trafiła do szpitala. Nie do wiary, co za PAZERNOŚĆ!””]

– Po tej lekturze nikt przyzwoity nie będzie miał wątpliwości, kto i dlaczego kłamał w sprawie katastrofy smoleńskiej – napisał Tusk. Miał zapewne na myśli obecnie rządzących. Niejako podpisał się też pod zarzutami wobec obecnych na pokładzie polskich oficjeli, którzy dziś – z przyczyn oczywistych – nie mogą się bronić.

[irp posts=”8983″ name=”Hakerzy złamali rosyjskie systemy. Ujawnią prawdę o katastrofie smoleńskiej?”]

Redakcja mPress poleca również:

Smutne doniesienia się potwierdziły. Chodzi o Elżbietę Jaworowicz

Przez dekady była postacią kultową. Przede wszystkim niezwykle rozpoznawalną. Elżbieta Jaworowicz i jej "Sprawa dla reportera" przetrwała naprawdę...

Dagmara z „Królowych życia” wróci do więzienia? Szokujące doniesienia obiegają sieć

Temat Dagmary Kaźmierskiej znowu szerokim echem odbija się w mediach internetowych. Gwiazda popularnego programu "Królowe życia" znalazła się...

Czy Michał Probierz ma żonę i dzieci? Będziecie w szoku: Jak na 51-latka – nieźle

Michał Probierz zyskuje coraz większą popularność wśród kibiców. Selekcjoner reprezentacji Polski odmienił grę biało-czerwonych, a sam dał poznać...

Była prawdziwą damą. Smutne wieści z domu Beaty Tyszkiewicz

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Beata Tyszkiewicz będzie w show-biznesie do końca swoich dni. Prawdziwa dama,...

Ostatnie newsy