Strona głównaKrajDramatyczne słowa eksperta. To dlatego Putin ogłosił mobilizację!

Dramatyczne słowa eksperta. To dlatego Putin ogłosił mobilizację!

Rosja może przygotować ogromną ilość sprzętu dla nowych rekrutów! Tak wynika z raportu Ośrodka Studiów Wschodnich. To oznacza, że Rosja wciąż dysponuje wielkim potencjałem i Władimir Putin nie żartuje mówiąc o mobilizacji żołnierzy.

Dekret o częściowej mobilizacji w Rosji podpisał w środę Władimir Putin. Rozpocznie się ona tego samego dnia i obejmie osoby mające doświadczenie bojowe. Dokument przewiduje przeprowadzenie naboru do Sił Zbrojnych FR obywateli zobowiązanych do służby wojskowej i zrównanie ich w prawach z żołnierzami służby kontraktowej.

– Według rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa niejawny punkt 7. dekretu określa liczbę podlegających mobilizacji. Z kolei minister obrony Siergiej Szojgu poinformował, że chodzi o 300 tys. rezerwistów wybranych specjalności. Nabór ma nie obejmować żołnierzy służby zasadniczej i studentów. – czytamy w analizie Ośrodka Studiów Wschodnich.

[irp posts=”16042″ name=”Diana zginęła w zamachu? Tak podejrzewała Elżbieta II”]

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Ta informacja zmroziła wielu obserwatorów konfliktu, który od pół roku toczy się na Ukrainie. Według oceny Agencji Reutera, jest to pierwsza taka sytuacja od czas II wojny światowej.

Do informacji o mobilizacji odniósł się w filmie na YouTube Andrzej Wilk, analityk OSW. – Jeśli Rosja rzuci te 300 tysięcy wyposażonych na front, to może to być game changer. Pytanie tylko, czy Rosja jest w stanie przeprowadzić taką operację.

Całość wypowiedzi możecie przesłuchać w poniższym filmie:

Dodatkowo Rosja ogłosiła, że w marionetkowych Donieckiej i Ługańskiej Republikach Ludowych mają odbyć się referenda. Ich termin wyznaczono na 23–27 września, w tym w formie głosowania przez Internet. Będą mogli w nich uczestniczyć także mieszkańcy, którzy wyjechali lub zostali deportowani do Rosji.

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy