Emeryci nie chcą „czternastek”. Zdecydowanie woleliby inne rozwiązanie

Kiedy tylko pojawiły się pierwsze wzmianki o planowanym wprowadzeniu przez obecny rząd 14. emerytury na stałe, na nowo rozgorzały dyskusje na temat zasadności tej inicjatywy. Jak się okazuje, większość emerytów wcale nie pała optymizmem do tak zwanej „czternastki”. Dlaczego? 

Wielu postrzega politykę socjalną Prawa i Sprawiedliwości jako populistyczną. Albowiem zamiast opracować długofalowy plan naprawy niedoskonałego systemu, stosujemy doraźne rozwiązania „tu i teraz”. W dodatku takie, które mają działanie proinflacyjne i na pewno nie rozwiążą problemów obecnych oraz przyszłych emerytów.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

POPULARNE DZIŚ: Część emerytów nie dostanie 14. emerytury. Istotne zmiany przegłosowane

Rządzącym jeszcze kilka lat temu mogło się wydawać, że 13. i 14. emerytura to projekty, które zapewnią im niemal nieograniczone poparcie wśród seniorów. Okazuje się jednak, że większość z beneficjentów świadczeń emerytalnych potrafi liczyć. Zamiast „nastek” woleliby, aby rządzący wdrożyli jedną drobną, acz w dłuższej perspektywie – rewolucyjną zmianę.

Emeryci nie chcą „czternastek”, wolą świadczenia bez podatku

Na stronie Ruch Emerytów i Rencistów opublikowano kilka dni temu wpis dotyczący 14. emerytury. Zawarto w nim pytanie o to czy polscy emeryci wolą dostawać dodatkowe pieniądze w ramach 13. i 14. emerytury, czy może opowiadają się za likwidacją dodatków, a w zamian zwolnieniem z podatku świadczeń wypracowywanych przez lata.

Blisko 500 emerytów pod wpisem wyraziło niemal jednogłośną opinię. Właściwie trudno znaleźć komentarz, w którym ktoś odpowiedział przecząco na pytanie: „Likwidacja 14. emerytury. W zamian zwolnienie świadczeń z podatku. Jesteś ZA czy PRZECIW?”.

Emerytura bez podatku

Jak zatem widać – sami zainteresowani zdecydowanie woleliby sprawiedliwą politykę emerytalną, zamiast szastania publicznymi środkami. Dlaczego zatem rządzący nie wsłuchują się w ich głos, a uprawiają swoistą polityczną samowolkę?

Najnowsze artykuły