SportEURO 2024Kłopoty Lewandowskiego. Nowy selekcjoner otrzymał mocne wytyczne

Kłopoty Lewandowskiego. Nowy selekcjoner otrzymał mocne wytyczne

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski główne zadanie ma jedno: awansować na Euro 2024. Czy to bezpośrednio z grupy (co będzie trudne), czy poprzez baraże. Musi jednak również poskromić przywódcze zapędy takich zawodników jak Robert Lewandowski.

Jak wiemy, ten akurat piłkarz nie jest skłonny do kompromisów, jeśli mowa o współpracy z kolejnymi selekcjonerami. Chyba tylko Adam Nawałka (z tego, co nam wiadomo) był trenerem, którego Lewandowski „nie zwolnił”. Później było już tylko… ciekawiej? 

Jerzy Brzęczek. Do niego kapitan reprezentacji Polski odnosił się bez szacunku, wręcz go lekceważył, co raz uchwyciły nawet kamery. Paulo Sousa. Tu nie do końca wiadomo – tym bardziej, że Portugalczyk szybko uciekł do Brazylii. Wówczas jednak także Robert Lewandowski nie potrafił jasno wyjaśniać kolejnych sportowych niepowodzeń. Czesław Michniewicz? Tuż po mundialu w Katarze piłkarze zrobili z niego kozła ofiarnego, a winą za fatalny styl gry, a właściwie jego brak, „Lewy” niemal wprost obarczył selekcjonera. 

Nowy selekcjoner, nowe zasady? Lewandowski kontra Probierz

Tak łatwo ma nie być z Michałem Probierzem. Od kilkudziesięciu godzin wiemy już, że to właśnie on podejmie się misji wprowadzenia piłkarskiej reprezentacji Polski od mistrzostw Europy, które w czerwcu rozpoczną się w Niemczech. 

O specyfice pracy z Robertem Lewandowskim bardzo wiele wie Cezary Kucharski – wieloletni menadżer byłego napastnika m.in. Borussii Dortmund, Bayernu Monachium, a obecnie FC Barcelony. Panowie co prawda już nie współpracują, ale dziś były agent „Lewego” nie gryzie się w język przy ujawnianiu kolejnych zakulisowych smaczków.

Wspomniany Kucharski wielokrotnie w ostatnim czasie zabierał głos na temat tak Anny Lewandowskiej, jak i samego Roberta. Kilkunastoletnia współpraca pozwoliła im poznać siebie nawzajem „aż za dobrze”. I tak dowiedzieliśmy się między innymi, że pod fasadą uroczego uśmiechu najsłynniejszej polskiej WAGS, kryje się pazerna na pieniądze, wyrachowana kobieta. (Anna Lewandowska publicznie zaatakowana. „Gdy walczy o pieniądze, dostaje szczękościsku”). 

RL9 superstar? 

Dziś natomiast słynny agent piłkarski zdaje się sugerować, że w ostatnim czasie to właśnie Robert Lewandowski nazbyt bezczelnie „rozpychał się” w kadrze narodowej. Ponadto – jak wspominamy wyżej – niechętnie, a wręcz wcale, nie chciał brać na siebie odpowiedzialności za klęski w Mołdawii czy Albanii. Być może to było jedną z przyczyn rozkładu atmosfery w drużynie? W środę Cezary Kucharski dał selekcjonerowi Probierzowi ważną radę:

– Michał Probierz charakter ma, ale okiełznanie rozkapryszonych gwiazd, przywrócenie priorytetów w kadrze i na boisku nie będzie łatwe. Nie pękaj Michał przed nimi! – napisał były agent „Lewego”. Kogo konkretnie legendarny piłkarz Legii mógł mieć na myśli? 

Gwiazdor Hollywood gaśnie w oczach. Nie wiadomo, ile czasu mu zostało

Zapewne nie ma fana filmów akcji, który nie kojarzy...

Miłosz Kłeczek odchodzi z TVP

Miłosz Kłeczek to reporter sejmowy i gospodarz programów publicystycznych...

Lewandowski zdradził, kiedy chce zakończyć karierę

Robert Lewandowski ma już na karku 35-lat, co jest...

Wałęsa: Hołownia w roli marszałka to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu

Były prezydent Lech Wałęsa bacznie przygląda się wydarzeniom, jakie...

Ministrant z Kostrzyna wielokrotnie molestowany przez księdza

Druzgocące wieści dochodzą do nas z Kostrzyna województwie Wielkopolskim....

Mateusz Borek i alkohol to zbyt dobrana para? Potencjalny problem legendarnego komentatora

Mateusz Borek to bez wątpienia jeden z tych dziennikarzy,...

Optymizm wśród polskich skoczków mimo fatalnych wyników. „Sezon dopiero się zaczyna”

Polscy skoczkowie bardzo źle weszli w sezon Pucharu Świata....

Hołownia pokrzyżuje plany Tuska? Sensacyjne informacje w kwestii przyszłego premiera

Choć wedle wszelkiego prawdopodobieństwa Donald Tusk lada dzień zostanie...

Hołownia o aborcji. „Jest zgoda na niezgodę”

Aborcja to niezwykle paląca kwestia w koalicji Trzeciej Drogi,...

PWN ogłasza młodzieżowe słowo roku. Sprawdź czy je znasz

Od jakiegoś czasu każdego roku w Polsce wyłaniane jest...

Nowe fakty ws. Maksymiliana F. Sąsiedzi wiedzieli, że miał w domu broń

Pojawiają się nowe informacje w sprawie Maksymiliana F., który...