Kto za Fernando Santosa? „Kandydat jest tylko jeden”

Jak już informowaliśmy, Fernandos Santos już wkrótce może rozstać się z reprezentacją Polski. Ponownie, jak niemalże co roku, pojawia się zatem pytanie: kto zastąpi selekcjonera. W tym przypadku: kto za Fernando Santosa. Jego prawdopodobny następca jest obecnie wolny i prawdopodobnie jako jeden z nielicznych odważyłby się podjąć wyzwanie odbudowy tej drużyny. 

Ostatnie wyniki, tak jak styl gry reprezentacji Polski, stanowiły dla kibiców ogromne rozczarowanie. Zaczęło się od marcowej porażki z Czechami, gdy losy meczu nasi południowi sąsiedzi rozstrzygnęli w mniej niż 120 sekund. W czerwcu kompromitująca porażka z Mołdawią, przed kilkoma dniami wymęczona wygrana z półamatorami z Wysp Owczych. Aż w końcu wczorajsza przegrana z Albanią w Tiranie (0-2)

🔥 POPULARNE DZIŚ 🔥

Zdaje się, że czara goryczy się przelała i tak władze PZPN, jak i portugalski selekcjoner mają już pewność, że z tej mąki chleba nie będzie. Tak więc znów zaczynamy „polowanie”.

Kto za Santosa? Nowy selekcjoner reprezentacji Polski 2023 / 2024

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski – jak szepcze środowisko – może być tylko jeden. Jego zatrudnienie Polski Związek Piłki Nożnej poważnie rozważał już wtedy, gdy żegnano po Mistrzostwach Świata w Katarze Czesława Michniewicza. Santosa ma zastąpić Marek Papszun. Kim jest szkoleniowiec, niekoniecznie znany ogółowi polskiego społeczeństwa

Reprezentacja Polski Santos zwolniony kto za Santosa nowy selekcjoner Polski

Otóż potencjalny nowy selekcjoner, Marek Papszun, to jeden z architektów wielkich sukcesów Rakowa Częstochowa. Zatem klubu, który jeszcze kilka lat temu rywalizował w 2. lidze (trzeci poziom rozgrywkowy), a w ubiegłym sezonie został przez opisywanego trenera doprowadzony do pierwszego miejsca w Ekstraklasie, które oczywiście zapewnia tytuł mistrza Polski.

Marek Papszun reprezentacja Polski selekcjonerem

W środowisku Marek Papszun uważany jest za rządzącego drużyną twardą ręką, surowego lecz sprawiedliwego. Dodatkowo podchodzi do piłki bardzo analitycznie, co pozwala mu wykorzystywać przysłowiowe „110 procent” z posiadanego potencjału personalnego.

Papszun już wiele miesięcy temu, będąc gościem jednej z telewizji przyznał, że byłby gotów objąć funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. Co ważne, deklaracja ta wygląda na przemyślaną. Albowiem zanim osiągnął zdumiewające sukcesy z drużyną ligową, twierdził że na dowodzenie kadrą narodową jeszcze dla niego za wcześnie. Obecnie Marek Papszun ma 49 lat, pochodzi z Warszawy. Na własne życzenie odbywa czasową przerwę w pracy trenerskiej, pojawia się w Canal+ Sport oraz TVP Sport jako ekspert.

Najnowsze artykuły