Lech Poznań w tle skandalu dyplomatycznego. „Polacy to tchórze”

Niespodziewanie mecz Lecha Poznań w Lidze Konferencji Europy stał się ważnym tematem w rosyjskich mediach. Wszystko ze względu na postać mało znanego piłkarza – Magomieda-Szapi Sulejmanowa. Co tak naprawdę się stało? Wyjaśniamy w artykule.

Już w najbliższy czwartek Lech Poznań zagra kolejny mecz w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Po przegranym meczu na wyjeździe z Villareal, była wiktoria u siebie z Austrią Wedeń, a teraz kolej na domowy mecz z izraelskim Hapoelem Beer Szewa. Z pozoru nic szczególnego, ale to spotkanie przyciągnęło uwagę, bynajmniej nie ze względów sportowych.

Wszystko dlatego, że Magomied-Szapi Sulejmanow – zawodnik Hapoelu, nie zostanie wpuszczony do Polski. Powodem jest to, że od 19 września Polska oraz inne kraje bałtyckie zamknęły granice dla obywateli Rosji. Zakaz wjazdu do naszego kraju dotyczy również zawodowych sportowców.

Paulo Sousa przeciwnikiem Roberta Lewandowskiego? To możliwe!

Hapoel starał się wpłynąć na tę decyzję, ale nic nie wskórał. – Próbowaliśmy wpłynąć na tę decyzję. Polacy jednak nie są otwarci na żaden kompromis, a UEFA odmówiła ingerencji w tę sprawę – powiedział w rozmowie z portalem ynet.co.il jeden z przedstawicieli Hapoelu.

Skandal z Lechem w tle. Rosjanie wyzywają Polaków od tchórzy

Sprawą zajęli się również Rosjanie. Dziennikarze „sport-express.ru” wystąpili do UEFA z prośbą o ingerencję. Dostali krótką i rzeczową odpowiedź. „Wszelkie kwestie związane z przemieszczaniem się zawodników, w tym procesy wizowe, leżą w gestii drużyn biorących udział w rozgrywkach”.

W Rosji cała sprawa wywołała niemały skandal. Renat Lajszew, jeden z piłkarskich działaczy w Rosji, powiedział: – Polacy pokazują swoją tchórzliwą twarz! Tanie tchórzostwo. Nie można powiedzieć inaczej. Nasi gracze zawsze byli lepsi od Polaków. Boją się nas! I wciągają w to swoją politykę. Trzeba walczyć uczciwie.

Aleksiej Spiridonov, rosyjski siatkarz, dodał z kolei: – Polska nigdy nas nie kochała. Zrobią wszystko przeciwko nam. Nie dziwię się, że Sulejmanow nie zostanie wpuszczony do Polski.

Początek meczu Lech Poznań – Hapoel Beer Szewa w czwartek o godzinie 18:45. Transmisja w Viaplay i TVP Sport.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

  1. Jakub Kiwior dołączy do „Lewego”? Hiszpanie chcą polskiego obrońcę!
  2. Stal przygniotła Miedź. Mielczanie górą w „meczu o 6 punktów”!
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx