Strona głównaLech Wałęsa o Tusku: to najlepszy polityk, jakiego Polska posiada

Lech Wałęsa o Tusku: to najlepszy polityk, jakiego Polska posiada

Lech Wałęsa był w czwartek gościem radia RMF FM. Były prezydent powiedział wprost, kogo popiera w kampanii przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi i rozwiał szereg wątpliwości.

Jak już powszechnie wiadomo, 4 czerwca Donald Tusk i jego środowisko polityczne zorganizuje wielki marsz antyrządowy. Flagowymi hasłami, jakie już teraz – na niespełna miesiąc przed wydarzeniem – głoszą politycy opozycji, jest drożyzna i „bezprawie”.

To właśnie przeciw tym zjawiskom mają protestować przeciwnicy rządu Mateusza Morawieckiego. Zdaniem ich lidera – Donalda Tuska – wyłącznie Prawo i Sprawiedliwość oraz koalicjanci są odpowiedzialni za sytuację gospodarczą, w jakiej znalazła się Polska.

Wałęsa o Tusku: to najlepszy polski polityk, będę na marszu 4 czerwca

W ostatnich dniach media obiegały spekulacje, według których rzekomo sympatie polityczne Lecha Wałęsy nagle skierowały się na Polskę 2050 Szymona Hołowni. Legendarny przywódca „Solidarności” zaprzeczył jednak tym pogłoskom.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Stwierdził wprost, że nie widzi obecnie na polskiej scenie politycznej lepszego fachowca, niż Donald Tusk. Ponadto raz jeszcze potwierdził swoją obecność na zaplanowanej na 4 czerwca 2023 r. manifestacji. 

– Ja nie jestem zmienny, ja popieram Tuska. To jest najlepszy polityk, jakiego Polska posiada dzisiaj – powiedział Lech Wałęsa. 

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy