Strona głównaGwiazdyLewandowski opowiedział o hejcie, z jakim się mierzy. Co myśli o Polakach?

Lewandowski opowiedział o hejcie, z jakim się mierzy. Co myśli o Polakach?

W ostatnich miesiącach Robert Lewandowski musi stawiać czoła ogromnej krytyce. Nie omija go również hejt ze strony rodaków, o którym opowiadał nawet w udzielonym kilka dni temu wywiadzie. Jak sobie z tym radzi? Co myśli o Polakach? Tym razem „Lewy” postanowił być do bólu szczery. Jego słowa bez wątpienia zabolą tych, którzy z kolei chcą sprawiać ból tak Robertowi, jak i Annie Lewandowskiej.

Kapitan reprezentacji Polski, podstawowy napastnik FC Barcelony – zatem najbardziej rozpoznawalnego i medialnego klubu piłkarskiego na świecie. Człowiek majętny, posiadający kochającą rodzinę. Mogłoby się wydawać: życie usłane różami.

Nic bardziej mylnego. Bo to, że do tego wszystkiego Robert Lewandowski doszedł wieloletnią, ciężką pracą, jest oczywiste z perspektywy każdego logicznie myślącego człowieka. Jest jednak jeszcze druga strona medalu. Ogromna presja, wszechobecna krytyka, hejt. Mroczna strona sławy i rozpoznawalności. Jak również, w wielu przypadkach, zwyczajnej zawiści.

Lewandowski: o presji, hejcie i o Polakach

Przy okazji zgrupowania reprezentacji Polski przed Euro 2024, Robert Lewandowski udzielił kilku wywiadów. Był pytany między innymi o to, co sądzi o zmysłowych treningach tanecznych swojej żony. Albowiem zdjęcia i nagrania, na których Anna Lewandowska jest niemal wlepiona w przystojnego Hiszpana, regularnie obiegają sieć.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Na to piłkarz odpowiedział z chłodną rzeczowością. Wyjaśnił, że w Polsce po prostu źle to wszystko odbieramy. Że tamtejsza (hiszpańska/latynoska) kultura jest inna. My natomiast jesteśmy społecznie aż nazbyt poważni. W sprawie hejtu natomiast potwierdził tezę o tym, że rodacy najbardziej odważni są w Internecie.

Albowiem „w prawdziwym życiu” praktycznie nie spotyka się z tak negatywnymi, często wręcz agresywnymi komentarzami, czy też zachowaniami.  – Hejt dla mnie jest niczym prawdziwym. W realnym życiu, na co dzień ja tego nie spotykam, nie doświadczam i tego nie słychać i nie widać – powiedział Robert Lewandowski.

Czyżby zatem – na przykładzie bodaj najmocniej krytykowanego publicznie polskiego sportowca – można było potwierdzić prawdziwość popularnego niegdyś powiedzenia: „Kozak w necie, … w świecie”? W tym przypadku w istocie: wiele wskazuje na to, że tak.

Siostra Kipiel-Sztuki przerwała milczenie. Oto, co naprawdę zabiło aktorkę

Echa śmierci Marzeny Kipiel Sztuki wciąż nie milkną. Gwiazda "Świata według Kiepskich" przedwczoraj wyruszyła w ostatnią drogę. Podczas...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Upadek Anny Marii Wesołowskiej? Oto, co teraz robi sędzia znana z TVN-u

Anna Maria Wesołowska była niegdyś prawdziwą gwiazdą TVN-u, a jej program "Sędzia Anna Maria Wesołowska" bił rekordy popularności...

Dziennikarz od Stanowskiego o romansie Lewandowskiej: Robert miał szanse, on sobie nie radzi

W bardzo zdecydowanym tonie na temat domniemanego romansu Anny Lewandowskiej wypowiedział się dziennikarz jednego z najpopularniejszych portali sportowych...

Ostatnie newsy