Nie żyje Edmund Karawański. Grał w serialu TVN czy „Barwach szczęścia”

Edmund Karwański, legendarny aktor znany m.in. z produkcji telewizji TVN czy „Barw szczęścia” nie żyje. Informację podał Teatr Kwadrat, a za nim serwis „Dzień Dobry TVN”.

Smutne wieści dotarły do nas w niedzielę 23 kwietnia 2023 r. Na facebookowej stronie programu „Dzień dobry TVN” pojawiła się informacja o śmierci jednego z aktorów serialu „Magda M.”. W chwili śmierci miał 94 lata.

🔥 POPULARNE DZIŚ 🔥

Edmund Karwański nie żyje. Grał w „Barwach szczęścia” i „Złotopolskich”

– Dotarła do nas bardzo przykra informacja. Jeden z aktorów serialu „Magda M.” nie żyje – czytamy. Nie jest to jednak jedyna współczesna produkcja, z której widzowie mogą kojarzyć tego aktora. 

– Drodzy Widzowie i Przyjaciele Teatru Kwadrat, z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że minionej nocy odszedł od nas zasłużony i wybitny aktor filmowy i teatralny, i wieloletni (1986 – 2010) Dyrektor Teatru Kwadrat, Edmund Karwański – czytamy we wpisie Teatru Kwadrat., z którym aktor był związany przez szereg lat.

Edmund Karwański grał też chociażby w „Barwach szczęścia” czy „Złotopolskich”. Śp. aktor za swoje wybitne zasługi został wyróżniony Brązowym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju” (1971), Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (1978), czy Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” w 2010 roku.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Teatr Kwadrat (@teatr_kwadrat)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły