Przedstawiciel opozycji deklaruje poparcie dla ustawy Lex TVN

Wciąż trwa burza wokół nowelizacji ustawy medialnej. W przestrzeni medialnej nadano już jej miano „Lex TVN”, czy też ustawa „anty-TVN”. W istocie bowiem najbardziej na ewentualnie wdrożonych zmianach ucierpi właśnie antyrządowa stacja. Jeden z przedstawicieli opozycji – Jarosław Sachajko – zadeklarował, że jego klub poprze nowelizację, ale pod jednym warunkiem. 

Jeśli Sejm przegłosuje nowelizację ustawy medialnej autorstwa Prawa i Sprawiedliwości, m.in. TVN oraz TVN24 mogą przestać nadawać. Jeszcze kilka miesięcy temu brzmiało to ja opowieść science-fiction. Dziś to naprawdę realny scenariusz. 

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Sachajko: poprzemy Lex TVN w zamian za JOW-y

Członek Kukiz’15, Jarosław Sachajko, zadeklarował dziś wprost, że ruch Kukiza może zagłosować ramię w ramię z PiS-em. Zwolennicy demokracji bezpośredniej chcą jednak, by rząd w zamian wprowadził jednomandatowe okręgi wyborcze. Jarosław Kaczyński nie jest – mówiąc delikatnie – szczególnym zwolennikiem tej inicjatywy. Ale nie przepada również za stacją TVN, która od wielu lat regularnie atakuje zarówno obecny rząd, jak i lidera partii rządzącej. 

Jarosław Sachajko Lex TVN Kukiz 15
Jarosław Sachajko (Kukiz’15)

Jeżeli okazałoby się, że PiS chce pójść na kompromis taki, że wprowadza ordynację mieszaną, jeżeli poprzemy taką ustawę, to nie będziemy mieć żadnych wątpliwości, bo ordynacja mieszana, a właściwe czyste JOW-y (jednomandatowe okręgi wyborcze), są w naszym programie wyborczym i na to wiele osób głosowało – powiedział dziś Sachajko.

Przypomnijmy, że TVN wciąż pozostaje bez koncesji. Może nadawać na terenie RP jeszcze przez dwa miesiące – do 27 września. Jeśli do tego czasu sprawa się nie wyjaśni, stacje zarządzane z Wiertniczej po prostu znikną. 

Najnowsze artykuły