Pepe o Fernando Santosie: Na pierwszym miejscu u niego zawsze jest zespół

Képler Laveran Lima Ferreira, czyli inaczej słynny Pepe odbył rozmowę z kanałem „Łączy Nas Piłka”, której tematem był nowy selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos.

Pepe przez wiele lat występował pod wodzą Fernando Santosa w reprezentacji Portugali. 39-letni defensor FC Porto znakomicie wspomina współpracę z doświadczonym szkoleniowcem.

Wszak to właśnie za rządów Santosa Portugalia sięgnęła po największy sukces w swojej historii. Mowa tutaj oczywiście o wygranych mistrzostwach Europy w 2016 roku.

Pepe charakteryzuje Santosa

Były gwiazdor Realu Madryt w samych superlatywach wypowiedział się o nowym liderze naszej kadry.

– Na pierwszym miejscu u niego zawsze jest zespół. Sprawił, iż Portugalia jest postrzegana jako wzór. Sięgaliśmy wspólnie po wielkie sukcesy, a to sprawiało, że członków drużyny łączyły wyjątkowe więzi. Sam mocno identyfikuje się ze sposobem pracy Fernando Santosa – powiedział Pepe.

– Nie potrafiłbym wskazać jednej jedynej rzeczy, która go wyróżnia. Na pewno wymieniłbym ducha zespołu, jaki w nas zaszczepił. Zawsze było „my”, a nie „ja”. Byliśmy jednym zespołem – dodał.

Pepe nawiązał też do Cristiano Ronaldo i jego roli w reprezentacji Portugalii wobec analogicznej sytuacji Roberta Lewandowskiego w kadrze Polski.

– Naszą największą gwiazdą i punktem odniesienia był Cristiano Ronaldo. Fernando Santos sprawił, iż Cristiano zrozumiał, że najważniejszy jest zespół i słowo „my”. Jestem przekonany, że tak samo będzie w przypadku Roberta Lewandowskiego. To dwaj wielcy piłkarze.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx