Problemy na wschodniej granicy. Wojsko Polskie wydało komunikat

Ważny komunikat Wojska Polskiego. W związku z zaogniającą się sytuacją na wschodniej flance naszego kraju, nasza armia kieruje w tamte rejony dodatkowe siły. Informacje na ten temat zaczęły docierać do nas już kilka dni temu. Kolejne nadesłano dosłownie kilka chwil temu. 

Spora część obywateli mogła być zaniepokojona faktem wzmożonej aktywności narodowych sił militarnych w ostatnich dniach. Początkowo informowano, że będzie ją można zaobserwować głównie w minioną sobotę. 

🔥 POPULARNE DZIŚ 🔥

Sytuacja na granicy: Polska wysyła do obrony kolejne siły

Jednakże armia nieustannie trzyma rękę na pulsie i kontroluje sytuację na wschodniej granicy. Wojna w Ukrainie to jedno, ciągłe napory nielegalnych imigrantów na granice Rzeczypospolitej Polskiej to kolejny problem. Problem, z którym sama Straż Graniczna nie byłaby w stanie sobie poradzić. 

Akcja „Bezpieczne Podlasie„, o której pisaliśmy w pierwszym tygodniu lipca była inicjatywą nagłego wsparcia dla polskich pograniczników. Okazuje się jednak, że na wschodniej granicy potrzebne jest kolejne wsparcie. W związku z tym na bieżąco, doraźnie, udają się tam kolejni żołnierze i sprzęt wojskowy. „Wzmacniamy obecność na wschodzie Polski! 1000 żołnierzy i blisko 200 jednostek sprzętu z 12. Brygady Zmechanizowanej oraz 17. Brygady Zmechanizowanej przemieści się na wschód Polski” – informowało Wojsko Polskie już tydzień temu. 

Jak zatem widać, Polacy mogą czuć się bezpiecznie gdy armia, wespół z policją oraz siłami Straży Granicznej, czuwa nad bezpieczeństwem granic i obywateli w dzień i noc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły