Strona głównaHandelWielki supermarket zamyka kolejne sklepy. E.Leclerc wycofuje się z Polski? Ogromne wyprzedaże

Wielki supermarket zamyka kolejne sklepy. E.Leclerc wycofuje się z Polski? Ogromne wyprzedaże

Jedna z największych sieci -super i hipermarketów w naszym kraju zdaje się iść śladem Tesco. Jak wiadomo, brytyjska sieć zniknęła z polskiego rynku dobrych kilka lat temu. Teraz podobne ruchy wykonuje francuski E.Leclerc, o czym informują branżowe media. Czy także wycofuje się z Polski? Dla klientów to okazja na skorzystanie z gigantycznych przecen. Co będzie można kupić „za półdarmo”? Tego dowiecie się w niniejszym artykule. 

Rynek handlu detalicznego został w naszym kraju niemal całkowicie zawłaszczony przez popularne dyskonty. Na czele z niemieckim Lidlem i oczywiście portugalską Biedronką.

Sprawia to, że giganci, którzy wchodzili do Polski jako jedne z pierwszych zachodnich sieci, nie są w stanie na równych zasadach konkurować z podmiotami, które Polacy wybierają najczęściej. Stąd też znikają kolejne sklepy E.Leclerc. Dotarliśmy do szczegółów.

Wyprzedaże, promocje i przeceny. E.Leclerc wycofuje się z Polski?

Na nic zdadzą się protesty pracowników. Podobnie jak w przypadku nieustannie porównywanej do „Leklerka” sieci Tesco. Biznes w naszym kraju chyli się Francuzom ku upadkowi. Zaczęli zatem od najsłabiej prosperujących sklepów.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Francuska sieć E.Leclerc zamyka kolejne sklepy w Polsce, co wiąże się z wyprzedażą towarów oraz grupowymi zwolnieniami pracowników. Ostatnio podjęto decyzję o likwidacji dwóch placówek w Kędzierzynie-Koźlu i Malborku” – podaje serwis obcas.pl.

Wcześniej jednak zniknęły dla kolejne sklepy w miastach powiatowych. Tuż przed ich likwidacją klienci zaobserwowali masową wyprzedaż zalegających na półkach produktów. W następnej kolejności „na odstrzał” mają pójść placówki w największych miastach.

Co dalej z E.Leclerc?

  • Aktualnie w Polsce działa 40 sklepów E.Leclerc
  • Coraz częściej pojawiają się informacje o zamykaniu kolejnych
  • Niedawno zamknięto sklepy w Stalowej Woli i Śremie
  • Z kolei kilka dni temu przyszła kolej na Kędzierzyn-Koźle i Malbork

W mocno zaniżonych cenach będzie można w najbliższych miesiącach kupić w E.Leclercu właściwie wszystko. Zwłaszcza produkty spożywcze, których termin przydatności do spożycia dobiega końca. Mogą zdarzyć się również okazje na artykuły gospodarstwa domowego. W przypadku najbardziej przecenionych produktów może to być nawet -50%.

Źródło:obcas.pl

Siostra Kipiel-Sztuki przerwała milczenie. Oto, co naprawdę zabiło aktorkę

Echa śmierci Marzeny Kipiel Sztuki wciąż nie milkną. Gwiazda "Świata według Kiepskich" przedwczoraj wyruszyła w ostatnią drogę. Podczas...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Upadek Anny Marii Wesołowskiej? Oto, co teraz robi sędzia znana z TVN-u

Anna Maria Wesołowska była niegdyś prawdziwą gwiazdą TVN-u, a jej program "Sędzia Anna Maria Wesołowska" bił rekordy popularności...

Dziennikarz od Stanowskiego o romansie Lewandowskiej: Robert miał szanse, on sobie nie radzi

W bardzo zdecydowanym tonie na temat domniemanego romansu Anny Lewandowskiej wypowiedział się dziennikarz jednego z najpopularniejszych portali sportowych...

Ostatnie newsy