To już koniec rządu? Rzecznik Porozumienia wypowiedziała przełomowe słowa

Teoretycznie wciąż ważą się losy większościowego rządu Zjednoczonej Prawicy. W praktyce jednak zdaje się, że nadchodzi rychły koniec. Dziś na antenie TVN24 rzecznik Porozumienia Jarosława Gowina – Magdalena Sroka – wypowiedziała przełomowe słowa.

Takiego kryzysu jeszcze za rządów PiS nie było. Co prawda Jarosław Gowin kilkukrotnie w trakcie sojuszniczej współpracy pogroził Jarosławowi Kaczyńskiemu palcem. Zawsze jednak prędzej czy później panowie dochodzili do – nomen omen – porozumienia. 

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Porozumienie zerwie koalicję? To może być koniec rządu PiS

Podobnie zresztą jak w przypadku Zbigniewa Ziobry. Bo przecież Solidarna Polska również sprzeciwiała się wielu inicjatywom autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Tym jednak razem wydaje się, że to może być koniec koalicji Porozumienie – PiS, a – co za tym pójdzie – większościowego rządu obecnie dzierżącego władzę. 

Jeśli ktoś chce dziś ograniczać wolność mediów, to chyba urodził się nie w tej epoce. My jako Porozumienie nie poprzemy tej ustawy w obecnej formie. Nie możemy w ten sposób psuć relacji z USA, naszym największym sojusznikiem – powiedziała dziś w „Kawie na ławę” poseł Magdalena Sroka. To w strukturach partii Gowina nie byle kto, bo rzecznik prasowa. 

A to ustawa, na której przeforsowaniu prezesowi PiS zależy szczególnie. Czy spodziewał się oporu wewnątrz własnego obozu? Zapewne tak? Czy spodziewał się aż tak mocnego oporu? Tutaj akurat śmiemy wątpić.

Najnowsze artykuły