Strona głównaWydarzeniaTo już koniec rządu? Rzecznik Porozumienia wypowiedziała przełomowe słowa

To już koniec rządu? Rzecznik Porozumienia wypowiedziała przełomowe słowa

Teoretycznie wciąż ważą się losy większościowego rządu Zjednoczonej Prawicy. W praktyce jednak zdaje się, że nadchodzi rychły koniec. Dziś na antenie TVN24 rzecznik Porozumienia Jarosława Gowina – Magdalena Sroka – wypowiedziała przełomowe słowa.

Takiego kryzysu jeszcze za rządów PiS nie było. Co prawda Jarosław Gowin kilkukrotnie w trakcie sojuszniczej współpracy pogroził Jarosławowi Kaczyńskiemu palcem. Zawsze jednak prędzej czy później panowie dochodzili do – nomen omen – porozumienia. 

[irp posts=”3169″ name=”Polska policja ma ogromny kłopot. Wpłynęły nowe informacje ws. Jacka Jaworka”]

Porozumienie zerwie koalicję? To może być koniec rządu PiS

Podobnie zresztą jak w przypadku Zbigniewa Ziobry. Bo przecież Solidarna Polska również sprzeciwiała się wielu inicjatywom autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Tym jednak razem wydaje się, że to może być koniec koalicji Porozumienie – PiS, a – co za tym pójdzie – większościowego rządu obecnie dzierżącego władzę. 

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Jeśli ktoś chce dziś ograniczać wolność mediów, to chyba urodził się nie w tej epoce. My jako Porozumienie nie poprzemy tej ustawy w obecnej formie. Nie możemy w ten sposób psuć relacji z USA, naszym największym sojusznikiem – powiedziała dziś w „Kawie na ławę” poseł Magdalena Sroka. To w strukturach partii Gowina nie byle kto, bo rzecznik prasowa. 

A to ustawa, na której przeforsowaniu prezesowi PiS zależy szczególnie. Czy spodziewał się oporu wewnątrz własnego obozu? Zapewne tak? Czy spodziewał się aż tak mocnego oporu? Tutaj akurat śmiemy wątpić.

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy