Strona głównaOpinieWłaściciel klubu brutalnie o reprezentancie Polski. "Po co mi taki zawodnik?!"

Właściciel klubu brutalnie o reprezentancie Polski. „Po co mi taki zawodnik?!”

Świat piłki widział już wielu ekscentrycznych właścicieli klubów, lecz trzeba przyznać, że Aurelio De Laurentiis bez wątpienia należy do czołówki takiego zestawienia. Włoski producent filmowy, ale przede wszystkim właściciel SSC Napoli popadł w konflikt z reprezentantem naszego kraju.

Piotr Zieliński wyrósł na jedną z absolutnych gwiazd Napoli, jednak jego sytuacja mocno się skomplikowała. Polak gra w barwach „Błękitnych” od ośmiu lat i pewnie nie spodziewał się, że końcówka przygody z aktualnym mistrzem Italii będzie dla niego tak bolesna i pełna problemów.

Reprezentant Polski nie chciał przedłużyć wygasającego już latem kontraktu i nosił się z zamiarem odejścia w poszukiwaniu nowych wyzwań. To wywołało gniew u Aurelio De Laurentiisa, który zazwyczaj źle znosi odejścia swoich najlepszych piłkarzy. Dodatkowo saga z kontraktem Zielińskiego trwała długo i wydawało się, że ten ostatecznie przedłuży umowę. Fakt, że wyszło inaczej, rozzłościł jego pracodawcę.

De Laurentiis szczerze jak zwykle. Zieliński nie będzie z tego zadowolony

De Laurentiis słynie ze swojej szczerości i wybuchowego charakteru. Jeżeli chce coś powiedzieć, to powie, niezależnie od tego, jak bardzo jest to nieprzyjemne bądź niepoprawne politycznie. Teraz dostało się „Zielkowi”, którego takie słowa 74-latka mogą zaboleć.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

– Jak grał Zieliński ostatnich dziesięciu meczach? Latem mówił mi, że chce zostać, a potem nie przedłużył kontraktu. To nie wina Zielińskiego, ale jego agenta. Ode mnie Piotr otrzymał ofertę zarobienia dużych pieniędzy. Jeśli on nie wkłada żadnego wysiłku, nie trenuje, to po co mi taki zawodnik? – powiedział biznesmen urodzony w Rzymie.

Zieliński latem dołączy do Interu Mediolan. Transfer znajduje się już na ostatniej prostej. Zanim tak się jednak stanie, możliwe jest, że wielce utalentowanego pomocnika nie zobaczymy już w tym sezonie na boisku w koszulce Napoli.

Został bowiem wykreślony z zawodników zarejestrowanych do gry w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, a patrząc na jego relację z właścicielem klubu, który rządzi nim twardą ręką, można się spodziewać, że nie będzie też grał w lidze włoskiej. Podobna sytuacja w Napoli spotkała kiedyś innego Polaka, Arkadiusza Milka.

Czytaj także:

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy