Oto, ile zarabia Holecka. Miesięcznie dziennikarka TVP otrzymuje „chore” pieniądze

Jak duże pieniądze można zarabiać, będąc twarzą warstwy informacyjnej Telewizji Publicznej? Danuta Holecka na zarobki w TVP narzekać nie może. Prezes Jacek Kurski, który również zarabia godziwie – jak już dziś informowaliśmy – postarał się, by jego ludzie nie musieli szukać zatrudnienia na boku. 

Bycie prezenterem czy dziennikarzem w dzisiejszej Telewizji Publicznej to ciężki kawałek chleba. Pracownicy stacji dowodzonej przez Jacka Kurskiego są powszechnie hejtowani przez przeciwników obecnej władzy. Niestety, notowano również fizyczne ataki na nich, chociażby właśnie podczas antyrządowych manifestacji.

Ujawniamy miesięczne zarobki Jacka Kurskiego, prezesa TVP. Trzymajcie się

Większość z pracowników TVP kontynuuje jednak swoją misję. Bez wątpienia jednym z czynników motywujących ich do tego są godziwe pieniądze. Ile zarabia Danuta Holecka – bodaj najbardziej rozpoznawalna prezenterka Wiadomości TVP?

Ile zarabia Danuta Holecka?

Dane przedstawione przez Dziennik Gazetę Prawną wskazują, że zarobki Danuty Holeckiej oscylują wokół 50 tys. zł brutto. Prezenterka prowadzi działalność gospodarczą, dlatego też od tej kwoty musi odliczyć jeszcze m.in. VAT oraz rozliczyć podatek dochodowy (w przypadku jednoosobowej działalności – PIT).

Morawiecki wyjaśnił, dlaczego ceny rosną. Wpis premiera wzbudził ogromne emocje

Dla niezaangażowanych w tajniki prowadzenia działalności w kraju spieszymy wyjaśnić: Holecka nie odprowadzi podatku dochodowego od całej kwoty brutto, którą podajemy wyżej, a od tzw. dochodu. Czyli od kwoty, która zostanie na jej koncie po odliczeniu wydatków firmowych (wliczamy w to m.in. zakup sprzętów, leasingi oraz inne towary i usługi stanowiące koszty uzyskania przychodu).

Rosnące zarobki w TVP

Warto pamiętać, że przedstawione dane nie pochodzą ani z bieżącego, ani z ubiegłego roku, a z 2018. Nie jest przecież wykluczone – a wręcz możliwe jest – że dziennikarze TVP wynegocjowali przez ten czas podwyżki. Choć i tak jednak inkasowane przez nich pieniądze dla przeciętnego Polaka są ogromne i oscylują wokół kilkudziesięciu tys. zł miesięcznie. Reasumując: z wszelkich dostępnych informacji wynika, że przez lata Holecka, obok Krzysztofa Ziemca, była najlepiej zarabiającą prezenterką.

Od kilku lat w sieci pojawiają się również teorie o rzekomej „kilkukrotnej” pensji Danuty Holeckiej. Miałaby ona otrzymywać dodatkowe pieniądze za pojawianie się również na antenach tematycznych Telewizji Polskiej (TVP Info, TVP Polonia itp.). Do dziś tego jednak nie potwierdzono.

1 KOMENTARZ

guest
1 Komentarz
Wg najszarszych
Wg najnowszych Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Obatel szmalcownik
Obatel szmalcownik
11 miesięcy temu

Dwa mld zł na propagandę pisokomuny + abonament od tych którzy brzydzą się tv rządowej to powinna zarabiać nie 50 tyś a 100 tyś zł.

1
0
Skomentuj ten artykułx