Boniek wytypował wynik meczu Katar – Ekwador. Totalnie wtopił

Zbigniew Boniek uchodzi w Polsce za człowieka, który doskonale zna się na piłce nożnej. W niedzielę nie udało mu się jednak poprawnie wytypować wyniku meczu rozpoczynającego Mundial 2022 – pomiędzy Katarem a Ekwadorem.

Mimo, że Mistrzostwa Świata w piłce nożnej odbywają się w tym roku o nietypowej porze roku, a także w nietypowym miejscu, i tak większość piłkarskich zapaleńców czekała na start turnieju. Niektórzy obstawiali wynik meczu Katar – Ekwador u bukmacherów. Inni dzielili się przewidywaniami na Twitterze.

Boniek typował wynik meczu Katar – Ekwador. Totalnie spudłował

Tak właśnie zrobił Zbigniew Boniek. Były, wybitny piłkarz reprezentacji Polski, a także niedawny prezes PZPN, zupełnie jednak nie trafił. Strzelał bowiem, że spotkanie gospodarzy turnieju z reprezentacją Ekwadoru zakończy się remisem 1-1. Tymczasem – jak wiemy – ekipa z Ameryki Płd. wygrała 2-0. A wynik ten i tak był najniższym wymiarem kary. Zwłaszcza, że sędziowie wyraźnie sędziowali „pod Katar”.

W dzień inauguracji MŚ Boniek napisał na Twitterze: – Miłej niedzieli i dzisiaj 1-1. Przekaz, choć zwięzły, wyglądał na wygłoszony z całkiem dużą nutą pewności. Jak już jednak wiemy, typ Zbigniewa Bońka się nie spełnił.

Ekwadorczycy zdominowali reprezentację Kataru i wygrali dwoma golami, choć mogli wyżej. Ale co mogli zrobić, gdy już w 3. minucie gry włoski sędzia Daniele Orsato anulował im prawdopodobnie prawidłowo zdobytą bramkę. Nie doczekaliśmy nawet powtórek pozwalających stwierdzić czy faktycznie był spalony.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx