Cannavaro: Żałuję, że nie objąłem posady selekcjonera reprezentacji Polski

Legendarny piłkarz, a obecnie trener Fabio Cannavaro przyznał w wywiadzie dla włoskiej prasy, że podjął złą decyzję, kiedy zrezygnował z objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski.

Na przełomie 2021 i 2022 roku, na kilka miesięcy przed barażami mistrzostw świata przeciwko Szwecji, z kadry odszedł Paulo Sousa, ówczesny selekcjoner. Jego następcą został Czesław Michniewicz.

🔥 POPULARNE DZIŚ 🔥

Wybór selekcjonera po Sousie trwał bardzo długo. W mediach przewijała się masa nazwisk. Jednym z kandydatów był Fabio Cannavaro, legenda piłki nożnej. Włoch uważany jest za jednego z najlepszych obrońców w historii.

Cannavaro uważa, że popełnił duży błąd

Mistrz świata z 2006 roku udzielił wywiadu dla popularnego pisma „La Gazzetta dello Sport”, w którym nawiązał do oferty złożonej mu niegdyś przez PZPN.

Żałuję, że nie zgodziłem się objąć posadę selekcjonera reprezentacji Polski. Ta decyzja to był mój błąd – stwierdził Cannavaro.

50-latek ostatecznie został trenerem Benevento, lecz jego przygoda z tym klubem nie trwała zbyt długo przez fatalne wyniki, jakie osiągał.

Obecny selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos także musi się liczyć z tym, że wkrótce zostanie zwolniony. Polskie media są przekonane, że taki rozwój wypadków to już jedynie kwestia czasu.

Popularne dzisiaj:

Najnowsze artykuły