CBA sprawdzało czy Jan Kulczyk żyje. Podejrzewano, że sfingował swoją śmierć

Jan Kulczyk żyje? Ta teoria spiskowa pojawiła się tuż po pogrzebie jednego z najbogatszych Polaków, jednak nie przetrwała długo. Większość Polaków uznaje ją bowiem za tak „grubymi nićmi szytą”, że wręcz nieodpowiednią do powielania. CBA uznało jednak, że warto sprawdzić czy multimiliarder aby na pewno nie sfingował swojej śmierci i nie ukrywa się na Bali.

Wokół biznesowej aktywności Jana Kulczyka, a przede wszystkim jego kontaktów z czołowymi politykami rządzących Polską, przez lata roiło się od kontrowersji. Do dziś autostradę A1 niektórzy prześmiewczo nazywają „prywatną autostradą Kulczyków”.

Bank musi zwrócić pieniądze na twoje konto. Oto, co należy zrobić

Kulczyk zmarł w 2015 roku w Wiedniu, w wyniku nieudanego zabiegu. Od razu zaczęło roić się od teorii spiskowych na temat tego, że Jan Kulczyk żyje i ukrywa się w egzotycznych zakątkach świata. O ile nie powinno dziwić, że tego typu plotki powielała masa internautów, o tyle zdumiewać może fakt, że sprawą zajęło się… Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Skandaliczne słowa Elżbiety Jaworowicz. Nie do wiary, że TVP tego nie wycięło

Jan Kulczyk żyje? CBA na tropie spisku

To nie żart. CBA – jak ujawniło Radio Zet – przez niemal rok sprawdzało, czy Jan Kulczyk na pewno nie żyje. Służby wątkiem tym miały zajmować się w latach 2016-17, zatem już za rządów Prawa i Sprawiedliwości. W jakim celu?

Otóż – jeśli wierzyć teoriom spiskowym – Kulczyk miał podjąć ucieczkę z kraju, pozorując swoją śmierć, celem uniknięcia odpowiedzialności za rzekomo nieuczciwe transakcje, jakie miały być jego udziałem. Mowa oczywiście o interesach na styku wielkiego biznesu i wielkiej polityki.

Czy wierzysz w teorie spiskową na temat tego, że Jan Kulczyk żyje?

Oddaj głos, aby zobaczyć wyniki

Loading ... Loading ...

Zwolennicy teorii mówiącej, że Jan Kulczyk żyje najczęściej przytaczają argument o tym, że jego córka – przemawiając na pogrzebie ojca – niemal nieprzerwanie się uśmiechała. Więcej na temat akcji CBA związanej z Janem Kulczykiem w materiale wideo poniżej:

Redakcja mPress poleca również:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx