Strona głównaMediaUjawniono, dlaczego Kurski wyleciał z TVP. Powód zaskoczy wielu

Ujawniono, dlaczego Kurski wyleciał z TVP. Powód zaskoczy wielu

Dlaczego Jacek Kurski przestał być prezesem TVP? To pytanie od kilkunastu dni zadają sobie miliony Polaków. Powód zwolnienia wieloletniego sternika mediów publicznych dla większości odbiorców może być zaskakujący.

6 lat rządów Jacka Kurskiego (z krótką przerwą) całkowicie zmieniło oblicze Telewizji Publicznej. Zarówno w warstwie rozrywkowej, jak i – co oczywiste – informacyjnej i publicystycznej. Publiczne kanały w sposób tragiczny ucierpiały PR-owo, gdy sterował nimi człowiek będący politykiem, przez lata związany z Prawem i Sprawiedliwością.

Zobacz również: Nowy prezes TVP podjął decyzje ws. czołowych gwiazd. Holecka na emeryturę?

Dlaczego Kurski stracił posadę prezesa TVP? Zaskakujący powód

Początkowo sądzono, że Jacek Kurski został odsunięty od prezesowania Telewizji Publicznej z pobudek stricte politycznych. Mianowicie miałby zostać włączony w struktury obecnego rządu i odegrać ważną rolę w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. Ta teoria od początku zdawała się jednak być zupełnie bezsensowna. Albowiem wizerunek byłego już sternika TVP w ostatnich latach bardzo, ale to bardzo mocno ucierpiał.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

[irp posts=”15880″ name=”Hanke wyznał to po latach. Zbigniew Buczkowski zrobił dla niego coś niezwykłego”]

Powód – zdaniem dziennikarzy m.in. serwisu naTemat.pl – jest zgoła inny. Natomiast w dużej mierze także polityczny. Otóż – jak się okazało – przekaz i PR Telewizji Publicznej ostatnio wcale obozowi rządzącemu nie pomagał. Wręcz przeciwnie.

Kurski szkodził. Bardzo szkodził

Wykazały to badania opinii publicznej, które najprawdopodobniej zlecili przedstawiciele rządu. Ich wyniki musiały niejednego z nich wbić w fotel. Zresztą tezę tę potwierdza badanie przeprowadzone ostatnio dla Wirtualnej Polski. Wskazało ono, że działalność TVP pod rządami Jacka Kurskiego negatywnie ocenia aż 56 proc. ankietowanych.

Słowem: prezes Kurski szkodził, nie pomagał. Inna sprawa, że – jak dziś informowaliśmy: nie ma dobrych wieści dla widzów TVP. Znajomy nowego prezesa ujawnił plany. A z nich wynika, że nowy prezes, Mateusz Matyszkowicz, nie ma zamiaru wdrażać radykalnych zmian.

Wygląda zatem na to, że zmiana szefa Telewizji Polskiej była ze strony Jarosława Kaczyńskiego i jego ludzi zabiegiem czysto wizerunkowym. Na ostatniej prostej przed wyborami rządzący niejako „odcięli się” od tego, co przez lata nabroił prezes Kurski. Jakie będą jego dalsze losy? Czas pokaże.

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy