Mentzen: Nigdy mi nie wmówicie, że nie da się uprościć podatków

Jeden z liderów Konfederacji Sławomir Mentzen od początku swojej politycznej działalności nawołuje do uproszczenia systemu podatkowego w Polsce.

Mentzen chciałby chociażby, aby zlikwidować podatek dochodowy. Jego poglądy obejmują również likwidację ZUS, który jego zdaniem jest jawną piramidą finansową.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Słowa Mentzena często spotykają się ze sprzeciwem głównie lewej strony polskiej polityki. Wizja doktora ekonomii to dla wielu utopia i plan niemożliwy do zrealizowania.

Mentzen twardo stoi przy swoim

Jedną z mocnych stron 36-latka jest nieustępliwość w głoszeniu swoich racji. Mentzen twardo stąpa po wyznaczonej przez siebie ścieżce.

„Wielokrotnie w Karpaczu słyszałem, że nie da się uprościć podatków. Nigdy mi tego nie wmówicie. Nie ma prawa natury mówiącego, że podatki w Polsce muszą być skomplikowane. Oczywiście, że można uprościć podatki i my to zrobimy” – napisał Mentzen na swoim Twitterze nawiązując do XXXII Forum Ekonomicznego w Karpaczu, które odbyło się w dniach 5-7 września.

Najnowsze artykuły