Problemy Biedronki. Jednak nie będzie sklepów całodobowych?

Sieć dyskontów Biedronka, będąca jednym z największych graczy na polskim rynku detalicznym, stoi obecnie przed wyzwaniem związanym z realizacją planów dotyczących otwierania sklepów czynnych przez całą dobę.

Wprowadzenie tego rozwiązania może być opóźnione, ponieważ większość pracowników nie jest zainteresowana pracą w godzinach nocnych. Wymagane przez nich wyższe wynagrodzenia mogą wymusić na spółce Jeronimo Martins zmianę strategii, przy czym jedną z opcji jest zautomatyzowanie sprzedaży.

Agnieszka Holland pozwie TVP? Jest komentarz prawnika

Coraz głośniejsze są medialne spekulacje o tym, że Agnieszka Holland pozwie TVP. Miałoby do tego dojść w wyniku - zdaniem wielu - bezprawnego wykorzystania...

Anna Lewandowska przerwała milczenie. Jej słowa rozrywają serce

Tak trudnego okresu Anna Lewandowska wraz z małżonkiem nie przechodzili od dawna. Lub też - gdyby się nieco głębiej zastanowić - prawdopodobnie nigdy. Dziś...

Dramat Natalii Szroeder. „Jedno potknięcie wystarczyło, to koniec”

Niezwykle smutna historia krótkiej, acz głośnej kariery Natalii Szroeder. 28-letnia dziś wokalistka (urodziła się w 1995 r.!) bardzo wiele traci. A traci to przez......

Biedronka czynna całą dobę? Pojawiają się komplikacje

Koncepcja otwierania sklepów Biedronka przez całą dobę miała na celu zaspokojenie rosnącego popytu klientów na zakupy poza standardowymi godzinami. Jednak realizacja tego pomysłu napotyka na trudności ze strony pracowników, którzy niechętnie podejmują pracę w nocnych lub wczesnoporannych godzinach. Wielu z nich oczekuje znacznie wyższych wynagrodzeń za pracę w nietypowych porach.

Spółka Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, musi teraz skonfrontować się z tym problemem i znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Istnieje możliwość, że będą musieli zweryfikować swoje pierwotne plany i opóźnić wprowadzenie sklepów czynnych całą dobę. Alternatywnie, mogą zdecydować się na ograniczenie liczby pracowników w nietypowych godzinach i zautomatyzowanie procesu sprzedaży, na przykład przez wprowadzenie kas samoobsługowych wyposażonych w skanery dowodów osobistych.

Kasy samoobsługowe zamiast pracowników

Automatyzacja sprzedaży może być rozwiązaniem, które pozwoliłoby sieci Biedronka rozwiązać problem braku personelu w godzinach nocnych. Systemy samoobsługowe mogą skanować produkty i realizować płatności za pomocą skanera dowodu osobistego klienta, co pozwoliłoby na ograniczenie potrzeby obecności obsługi kasowej. Tego rodzaju rozwiązanie jest już stosowane w niektórych sieciach handlowych na całym świecie i może być efektywne również dla Biedronki.

Decyzja dotycząca przyszłości planów Biedronki będzie musiała zostać podjęta przez zarząd spółki, biorąc pod uwagę zarówno preferencje pracowników, jak i oczekiwania klientów. Automatyzacja procesu sprzedaży może być rozwiązaniem, które zapewni kontynuację rozwoju i zadowolenie klientów, jednocześnie zmniejszając zależność od pracowników pracujących w nietypowych godzinach.

W obecnych warunkach rynkowych, w których trwa walka o utrzymanie pracowników, spółka Jeronimo Martins musi znaleźć równowagę między potrzebami swojego personelu a oczekiwaniami klientów. Ostateczne decyzje w tej sprawie będą miały wpływ na dalszy rozwój sieci Biedronka i jej pozycję na rynku detalicznym.

Najnowsze artykuły