Utwór Blanki to plagiat? Burza w internecie

POPULARNE DZIŚ

Zwycięstwo Blanki i jej piosenki „Solo” w preselekcjach do Eurowizji spowodowało niemałą burzę. Internauci są oburzeni i doszukują się oszustwa ze strony TVP. Teraz jednak rozchodzi się o piosenkę zwyciężczyni. Czy „Solo” to plagiat?

Wybór Blanki jako naszej reprezentantki na Eurowizji 2023 spowodował spore zamieszanie. Internauci zarzucają Telewizji Polskiej manipulację i uważają, że piosenkarka nie jest odpowiednią osobą by reprezentować Polskę w konkursie.

Cały czas pojawiają się nowe pomysły, jak nie dopuścić do występu Blanki na Eurowizji 2023. Powstała nawet petycja w tej sprawie. Podpisało się pod nią już ponad 25 000 internautów. Teraz zaczęła się dyskusja na temat piosenki „Solo”. Niektórzy twierdzą, że jest ona plagiatem.

„Solo” Blanki to plagiat „Up” rumuńskiej piosenkarki INNA?

Internauci doszukują się podobieństwa utworu Blanki do piosenki „Up”, której autorką jest rumuńska gwiazda INNA. Wszyscy zapewne kojarzą hit zagranicznej gwiazdy, ma on aż 66 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

Faktycznie, piosenki są podobne, ale czy można mówić tu o plagiacie? Nie jest tajemnicą, że wiele piosenek jest utrzymywanych w podobnej stylistyce. Idąc tym tropem moglibyśmy odnaleźć wiele plagiatów wśród piosenek polskich i zagranicznych gwiazd.

Najnowsze artykuły

0
Skomentuj ten artykułx
()
x