Strona głównaKrajWiemy, kto dostanie 1000 zł dodatku już od lipca. Jest podpis prezydenta

Wiemy, kto dostanie 1000 zł dodatku już od lipca. Jest podpis prezydenta

1000 złotych dodatku do pensji już od lipca? Tak, nowelizacja inicjowana przez resort minister Agnieszki Dziemianowicz-Bąk została dziś podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Wiemy, kto może otrzymać dodatkowe pieniądze. 

Nie od dziś wiadomo, że w naszym kraju wiele pożytecznych społecznie zawodów, jest jednocześnie bardzo słabo płatnych. Rząd, przy wsparciu prezydenta Andrzeja Dudy, postanowił zmienić tę sytuację – na początek w kilku kluczowych sektorach.

POPULARNE DZIŚ: Eksperci ostrzegają Polskę po zamachu na premiera Słowacji: Sygnał alarmowy

Jest podpis prezydenta: 1000 zł do pensji – dla kogo?

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, która przynosi dobrą nowinę dla pracowników sektora pomocy społecznej, pieczy zastępczej oraz opieki nad najmłodszymi.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Nowe przepisy zakładają możliwość wprowadzenia programów umożliwiających wypłatę dodatku w wysokości 1 tys. zł brutto dla tych grup pracowników. Wartość dodatku ma wesprzeć około 190 tys. osób zatrudnionych w tych sektorach. Nowe regulacje mają wejść w życie od 1 lipca 2024 roku.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, na czele z Agnieszką Dziemianowicz-Bąk, było inicjatorem postulatu podniesienia pensji dla pracowników sektora pomocy społecznej. Ich starania znalazły odbicie w projekcie nowelizacji, który został złożony w Sejmie i po przeprowadzeniu procedur legislacyjnych, został ostatecznie podpisany przez prezydenta.

Dodatki dla pracowników pomocy społecznej

Nowelizacja ustawy nie tylko przynosi korzyści pracownikom sektora pomocy społecznej, ale także stanowi ważny sygnał społeczeństwu o istotności tej pracy oraz zaangażowaniu w poprawę warunków życia najbardziej potrzebujących.

Wprowadzenie dodatków płacowych może również przyczynić się do zwiększenia stabilności sektora oraz jakości opieki nad jego podopiecznymi. Dotąd niskie wynagrodzenia stanowiły przeszkodę nawet dla najbardziej zaangażowanych.

Siostra Kipiel-Sztuki przerwała milczenie. Oto, co naprawdę zabiło aktorkę

Echa śmierci Marzeny Kipiel Sztuki wciąż nie milkną. Gwiazda "Świata według Kiepskich" przedwczoraj wyruszyła w ostatnią drogę. Podczas...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Upadek Anny Marii Wesołowskiej? Oto, co teraz robi sędzia znana z TVN-u

Anna Maria Wesołowska była niegdyś prawdziwą gwiazdą TVN-u, a jej program "Sędzia Anna Maria Wesołowska" bił rekordy popularności...

Dziennikarz od Stanowskiego o romansie Lewandowskiej: Robert miał szanse, on sobie nie radzi

W bardzo zdecydowanym tonie na temat domniemanego romansu Anny Lewandowskiej wypowiedział się dziennikarz jednego z najpopularniejszych portali sportowych...

Ostatnie newsy