Chcesz otrzymać dodatek elektryczny? Musisz spełnić te warunki

Dodatek elektryczny stał się faktem. Jeśli chcesz otrzymać dodatek energetyczny, to musisz spełnić dokładnie opisane warunki. Sprawdź, czy możesz otrzymać dodatek elektryczny. Szczegóły w poniższym artykule.

Już od 1 grudnia 2022 roku będzie można składać wnioski o dodatek elektryczny. Przypomnijmy, że jego kwota wynosi od 1000 do 1500 złotych dla gospodarstw domowych, które ogrzewane są prądem. Chodzi przede wszystkim o osoby ogrzewające nieruchomości pompami ciepła, bojlerami, czy piecami akumulacyjnymi.

Dla wielu Polaków to bardzo ważna informacja. Dlatego w tym artykule odpowiadamy, dla kogo przyznawany będzie dodatek elektryczny.

Ta zmiana dotknie prawie każdego Polaka. Kaczyński już zdecydował

Minister Anna Moskwa przedstawiając założenia tego rozwiązania, wskazała jednocześnie na „pozytywne wyjątki”, w tym dotyczące osób niepełnosprawnych.

– Te gospodarstwa domowe, w których mieszka osoba niepełnosprawna, mamy zwiększenie tego zużycia, zamrożenia bez podwyżki do 2,6 tys. kWh. Jeżeli mówimy o rolnikach, albo posiadaczach karty dużej rodziny, tutaj ten limit jest wyższy, ze względu na wyższe zużycie, do 3000 kWh – poinformowała szefowa MKiŚ.

Dla kogo dodatek elektryczny?

Ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej została przegłosowana przez Sejm. W jej myśl, rząd chce wesprzeć jednorazowym dodatkiem tych, którzy w gospodarstwach domowych używają energii elektrycznej do ogrzewania m.in. wykorzystując pompy ciepła.

Dla osób wykorzystujących do ogrzewania domów i mieszkań urządzenia na prąd, np. pompy ciepła, piece akumulacyjne, bojlery wysokość dopłaty ma wynieść 1000 zł.

W przypadku rocznego zużycia energii elektrycznej ponad 5000 kWh gospodarstwa mogą liczyć na 1500 zł. Musi to być jednak potwierdzone zużyciem prądu w roku poprzednim, czyli 2021.

Przypomnijmy jednocześnie, że przez gospodarstwo domowe w myśl prawa, rozumiemy:

  • osobę fizyczną samotnie zamieszkującą i gospodarującą (gospodarstwo domowe jednoosobowe) lub
  • osobę fizyczną oraz osoby z nią spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie z nią zamieszkujące i gospodarujące (gospodarstwo domowe wieloosobowe).

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

  1. Trzęsienie ziemi na politycznej scenie! To oznacza wcześniejsze wybory?
  2. Dramat! Najpierw bramka, a potem KONTUZJA reprezentanta Polski [WIDEO]
  3. PKO BP podjął bardzo ważną decyzję. Chodzi o pieniądze milionów Polaków
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx