Emerytura Jarosława Kaczyńskiego. Nie do wiary ile dostaje od ZUS

Emerytura Jarosława Kaczyńskiego – jaka jest jej wysokość? To, ile otrzymuje Jarosław Kaczyński na emeryturze może przyprawiać wielu o zawrót głowy. Prezes PiS najprawdopdoobniej nie będzie się musiał martwić o pieniądze już nigdy. Niejeden może mu pozazdrościć wysokości emerytury. 

Emerytury to temat, który od wielu lat rozgrzewa polskie media. Wiele kontrowersji wzbudzają emerytury nie tylko gwiazd, ale i prominentnych działaczy w polityce. Dziś przyjrzymy się wysokości emerytury Jarosława Kaczyńskiego. 

Agnieszka Holland pozwie TVP? Jest komentarz prawnika

Coraz głośniejsze są medialne spekulacje o tym, że Agnieszka Holland pozwie TVP. Miałoby do tego dojść w wyniku - zdaniem wielu - bezprawnego wykorzystania...

Anna Lewandowska przerwała milczenie. Jej słowa rozrywają serce

Tak trudnego okresu Anna Lewandowska wraz z małżonkiem nie przechodzili od dawna. Lub też - gdyby się nieco głębiej zastanowić - prawdopodobnie nigdy. Dziś...

Dramat Natalii Szroeder. „Jedno potknięcie wystarczyło, to koniec”

Niezwykle smutna historia krótkiej, acz głośnej kariery Natalii Szroeder. 28-letnia dziś wokalistka (urodziła się w 1995 r.!) bardzo wiele traci. A traci to przez......

Emerytura Jarosława Kaczyńskiego – jej wysokość jest imponująca

Oświadczenia majątkowe polityków to prawdziwa skarbnica wiedzy. Okazuje się, że Jarosław Kaczyński w 2022 roku otrzymał w ramach emerytury blisko 96 tysięcy złotych. Szybka kalkulacja pokazuje, że miesięcznie prezes PiS z ZUS otrzymuje 8 tysięcy złotych brutto. Po dokonaniu wszelkich odliczeń pozostaje 6,6 tysiąca złotych emerytury. Należy równiez pamiętać, że to kwota jaka obowiazywała przed waloryzacją. Obecnie to już 9,2 tysiąca brutto i ponad 7,5 tysiąca „na rękę”.

Jak możemy przeczytać w serwisie „Fakt„, emerytura jest jedynie dodatkiem do usposażenia i diety poselskiej. Jak podkreślał „Fakt”, emerytura jest dla polityka dodatkiem do uposażenia i diety poselskiej, które łącznie wynoszą 16,8 tysiąca złotych brutto miesięcznie.

Ile zarabia Jarosław Kaczyński?

Ponadto Jarosław Kaczyński wciąż jest aktywny zawodowo, a w związku z tym otrzymuje wynagrodzenie. Zatem gdyby zdecydował się odejśc z polityki i osiąść na laurach, to ZUS prawdopodobnie przelewałby mu jeszcze więcej pieniędzy. 

Emerytura Jarosława Kaczyńskiego oraz uposażenie poselskie to jednak nie wszystko. Prezes PiS w 2022 roku zaoszczędził 289 625 złotych. Jest także współwłaścicielem domu o powierzchni 150 metrów kwadratowych o wartości blisko 1,8 miliona złotych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły