PKO BP wydał komunikat, który zaskoczył wszystkich. Chodzi o aplikację IKO

Największy bank w naszym kraju nie próżnuje. Choć jeszcze kilka lat temu PKO BP w oczach niektórych uchodziło za instytucję nieco odstającą od konkurencji. Zwłaszcza pod względem technologicznym. Natomiast z uwagi na renomę, zaufanie i staż na rynku, to właśnie w PKO najwięcej Polaków deponuje swoje pieniądze.

WAŻNE: Biedronka odda ci pieniądze za zakupy. Wystarczy, że okażesz paragon

Przed laty to mBank reklamował się jako „ikona mobilności”. Również ING mocno stawiało na płatności mobilne, a przede wszystkim rozwój aplikacji na smartfony. PKO Bank Polski – jak się okazuje – mało mówił, dużo robił.

Albowiem na oficjalnej stronie PKO BP znajdujemy komunikat, z którego wynika, że appka „państwowego” banku bije rekordy popularności. W skali całego kraju. Warto spojrzeć na te liczby, bo robią wrażenie. Zwłaszcza, że przecież nie kojarzymy tego akurat banku z zaawansowanym systemem płatności mobilnych.

PKO BP chwali się wynikami. „Jesteśmy liderem”

To właśnie w PKO Banku Polskim prowadzonych jest najwięcej rachunków indywidualnych oraz firmowych. Nic w tym dziwnego – bank istnieje przecież od ponad 100 lat. Ponadto jeszcze kilkanaście lat temu było to jedyny, lub jeden z niewielu banków, jaki znali Polacy. Dziś dosłownie odjeżdża konkurencji.

Liczba aktywnych aplikacji mobilnych IKO przekroczyła właśnie rekordowe na polskim rynku bankowym 7 mln. Od momentu uruchomienia, w marcu 2013 roku, użytkownicy logowali się do niej ponad 5,7 mld razy, wykonali ponad 1,5 mld transakcji na łączną kwotę 417 mld złotych. Klienci PKO Banku Polskiego i Inteligo średnio wykonują w IKO co dwie sekundy 11 płatności mobilnych w internecie, co minutę – 292 przelewy, co godzinę – 217 tys. logowań, codziennie – prawie 20 mln tapnięć (dotknięć ekranu) – przekazał PKO BP.

To, na jak gigantyczną skalę Polacy korzystają z usług bankowości elektronicznej oferowanej przez PKO, obrazują również poniższe punkty. Oczywiście także dostarczone przez PKO BP:

  • Jest już ponad 7 mln aktywnych aplikacji PKO Banku Polskiego!
  • Użytkownicy IKO wykonali w sumie ponad 1,5 mld transakcji na łączną kwotę 417 mld złotych
  • Co dwie sekundy w aplikacji wykonywanych jest 11 płatności mobilnych w internecie, co minutę – 292 przelewy, co godzinę – 217 tysięcy logowań, codziennie – 20 milionów interakcji.
  • Asystent głosowy IKO przeprowadził ponad 2 mln rozmów z użytkownikami aplikacji.

POPULARNE DZIŚ: Rząd już postanowił? 14. emerytura świadczeniem stałym. Od kiedy?

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx