Strona głównaRozrywkaTeresa Lipowska bardzo się boi. "Choroba zaatakowała nagle, szanse są małe"

Teresa Lipowska bardzo się boi. „Choroba zaatakowała nagle, szanse są małe”

Smutne wieści z życia prywatnego wieloletniej gwiazdy serialu „M jak miłość”. Stan zdrowia Teresy Lipowskiej – oględnie rzecz ujmując – daleki jest od ideału. Jakby tego było mało, bolesne dolegliwości zbiegły się w czasie z osobistym dramatem aktorki. 

Nie trzeba być fanem M jak miłość, by wiedzieć kim jest Teresa Lipowska i kojarzyć jej wizerunek. Aktorka, która w lipcu skończyła 86 lat jest naprawdę bardzo zasłużona dla polskiej kultury i kinematografii. Nie powinno się zatem sprowadzać jej kariery tylko do tej najsłynniejszej roli – we wspomnianym „tasiemcu” Telewizji Polskiej.

Choć wszyscy dobrze pani Teresie życzą, z wiekiem niestety problemy zdrowotne coraz częściej dają się we znaki. Już w połowie lipca opisywaliśmy na portalu mPress problemy zdrowotne Teresy Lipowskiej. Wówczas mowa była o doskwierającym jej bólu nerek. Nie udało nam się jednak dowiedzieć, na ile poważna była to przypadłość. Natomiast po niedawnym dramacie aktorka musi mierzyć się z ogromnym niepokojem. 

Teresa Lipowska: ta choroba jest groźniejsza, niż się wydaje

Dziś leciwa aktorka musi mierzyć się już nie tylko z bólem, który opisywaliśmy już 2 miesiące temu. Do „listy” nieprzyjemnych przypadłości doszły ogromne obawy, połączone z rozpaczą po utracie bliskiej osoby – mianowicie przyjaciółki, która przez wiele lat wspierała ją w najtrudniejszych momentach. Najmocniej wtedy, gdy Lipowska straciła męża (2006 r.). Tak ważna dla Teresy Lipowskiej osoba odeszła jesienią, nagle. 

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Właśnie to generuje u Teresy Lipowskiej chroniczny niepokój i obawy o własne życie. Zwłaszcza z uwagi na swój podeszły wiek. Jej wspomniana przyjaciółka zmarła bowiem w wyniku udaru, nieświadomie lekceważąc jego początkowe symptomy. Dopiero teraz wiem, jak groźna to choroba. Że czasami po prostu nie da się uniknąć najgorszego, że szanse na to są bardzo małe – mówi dziś aktorka. To był dla mnie szok, ponieważ wcześniej nic nie wskazywało na jej (przyjaciółki – przyp. red.) gorszy stan – tłumaczy Teresa Lipowska. 

Udar – pierwsze symptomy i objawy

Przede wszystkim warto regularnie badać się pod każdym kątem. Warto – a nawet trzeba – znać natomiast pierwsze symptomy i objawy, które mogą (choć nie muszą) zwiastować zbliżający się udar. Jakie mogą być skutki jego wystąpienia – przeczytali państwo powyżej.

Symptomy i objawy mogące zwiastować udar:

Jak wskazują medycy i wiarygodne portale tematyczne dotyczące zdrowia, chociażby rządowy pacjent.gov.pl, pierwszymi sygnałami mogącymi poprzedzać udar są:

  • Bóle i zawroty głowy,
  • przejściowy niedowład rąk lub nóg,
  • trudności w mówieniu czy tzw. przeczulica (nadwrażliwość na dotyk) różnych części ciała,
  • osłabienie,
  • drętwienie twarzy lub ramion.

Jeżeli takie objawy zdarza ci się odczuwać – nawet rzadko – koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Ignorowanie pozornie mało uciążliwych sygnałów może doprowadzić do stałego uszczerbku na zdrowiu, ułomności fizycznej lub nawet śmierci. 

Inne ciekawe artykuły:

Smutne doniesienia się potwierdziły. Chodzi o Elżbietę Jaworowicz

Przez dekady była postacią kultową. Przede wszystkim niezwykle rozpoznawalną. Elżbieta Jaworowicz i jej "Sprawa dla reportera" przetrwała naprawdę...

Dagmara z „Królowych życia” wróci do więzienia? Szokujące doniesienia obiegają sieć

Temat Dagmary Kaźmierskiej znowu szerokim echem odbija się w mediach internetowych. Gwiazda popularnego programu "Królowe życia" znalazła się...

Czy Michał Probierz ma żonę i dzieci? Będziecie w szoku: Jak na 51-latka – nieźle

Michał Probierz zyskuje coraz większą popularność wśród kibiców. Selekcjoner reprezentacji Polski odmienił grę biało-czerwonych, a sam dał poznać...

Była prawdziwą damą. Smutne wieści z domu Beaty Tyszkiewicz

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Beata Tyszkiewicz będzie w show-biznesie do końca swoich dni. Prawdziwa dama,...

Ostatnie newsy