Klienci Santander Banku także narażeni. Ten alert musi zobaczyć każdy

Zaledwie 5 dni temu ostrzegaliśmy przed stosunkowo nowym, bardzo kreatywnym „przekrętem”, przez który mnóstwo Polaków traci swoje pieniądze. Teraz okazuje się, że narażeni są nie tylko posiadacze rachunków w PKO BP i mBank, ale i Santander Bank Polska.

Kreatywność wirtualnych oszustów nie zna granic. Gdy podszywanie się pod pracowników banków czy wyłudzanie danych poprzez „klonowanie” serwisów transakcyjnych niemal przestało działać, wymyślili nowy sposób. Sposób, który – rzecz jasna – ma na celu ogołocenie naszych kont z dostępnych środków.

Ważne ostrzeżenie dla klientów Santander Banku

Jeżeli posiadasz rachunek osobisty lub firmowy w Santander Bank Polska, też jesteś – jak się okazuje – w gronie szczególnie zagrożonych nowym internetowym „wabikiem”. Pieniądze można stracić w mgnieniu oka. Jak?

Zobacz również: Masz takie 10 zł? Możesz dostać za nie majątek. Lepiej sprawdź portfel

Otóż zjawisko to opisywaliśmy początkiem tygodnia. Sądziliśmy, że dotyczy ono niemal wyłącznie posiadaczy kont w PKO BP oraz mBanku. Niestety – okazało się, że grono potencjalnych ofiar nowatorskiego oszustwa jest znacznie szersze. Po naszej publikacji napisał do nas jeden z Czytelników.

– Santander też już jest na tych reklamach. Ciekawe co ma to NASK i UOKiK – pisze pan Łukasz.

O co konkretnie chodzi? Cały proceder opisaliśmy kilka dni temu TUTAJ >. Niestety, działające prawdopodobnie na globalną skalę 'przedsiębiorstwo’ trudniące się okradaniem ludzi ciągle udoskonala swój system. Stąd też najpewniej klienci kolejnych polskich banków będą wabieni wizją szybkiego i łatwego zysku.

Redakcja mPress poleca również:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx